Afyonkarahisar Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu 2022 

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

Ülkemizin en eski hastanelerinden bir tanesi olan Afyonkarahisar Devlet Hastanesi,  Sultan Abdülhamid’in isteği üzerine 1909 yılında 28 kapasitesi ile hizmete girmiştir.

Açıldığı tarihte adı Guruba (garipler) Hastanesi olan kurum, Özellikle Balkan Savaşı, Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı’nda yapmış olduğu hizmetler ile oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kurulduğu günden bugüne çok sayıda modernizasyon geçirmiş, bünyesine çok sayıda ek bina eklenmiştir. Kocatepe Devlet Hastanesi ile birleştirilerek 2009 ve 2012 yılları arasında 2 farklı blok halinde hastalarına sağlık hizmeti vermiştir.

Daha sonradan iki kurumun ayrılması ile Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ise A ve B blok olmak üzere hastalarına sağlık hizmeti vermeye devam etmiştir.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet hastanesi statüsüne sahip olan hastane, personel alımlarını da kamu kanalları aracılığı ile gerçekleştirmektedir.  Ek olarak 2018/2 4924 Sayılı Kanun’a göre sözleşmeli pozisyonlar için de işçi alımı gerçekleştiren hastane,  sözleşmeli personeller için ilan ve başvuru formlarını resmî sitesi üzerinden yayımlamaktadır.

Kamu personeli olarak hastane bünyesine çalışabilmek için ise Resmî Gazete, İŞKUR Kamu Memur Alımı ve Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı İlanı, İlan.gov.tr gibi kamu kanallarının da takip edilmesi gerekmektedir.

Kurumun personel alımı için belirli bir dönemi olmadığından yazımızda belirttiğimiz platformları sık sık takip ederek alım dönemlerini yakalama şansınızı arttırabilirsiniz.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi İş İlanları

Hem sözleşmeli personeller hem de memur statüsüne sahip pozisyonlar için adaylardan istenen çeşitli gereklilikler bulunmaktadır.  Bu bağlamda çalışmak istediğiniz pozisyon ile ilgili gereklilikleri önceden takip ederek işçi alım dönemlerinde zaman kaybı yaşamaktan kurtulabilirsiniz.

Yukarıdaki adresler üzerinden ilanları takip ederek başvurunun nereye, nasıl ve hangi zaman aralığında yapılması gerektiği gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.