Akkuyu Nükleer İş İlanları ve İş Başvurusu 2021

Akkuyu Nükleer’de çalışmak isteyenlere müjde! Akkuyu Nükleer iş ilanları, iş başvurusu, Akkuyu Nükleer personel alımı haberleri yazımızda.

Türkiye ile Rusya arasında yapılan 12 Mayıs 2010 tarihinde imzalanan İşbirliği Anlaşmasının koşulları uyarınca 13 Aralık 2010’da Rus tarafı Akkuyu Nükleer Anonim Şirketi’ni kurmuştur. Türk – Rus ilişkileri tarihindeki en büyük proje olan Akkuyu NGS projesi, Türkiye’nin ilk nükleer santrali olmaktadır.

Dünyad “Yap, İşlet, Sahip Ol” modeli ile inşa edilen ilk proje olan Akkuyu NGS projesi, uzun süreli kontrat kapsamında şirket, santralin tasarımı, yapımı, bakımı, işletmeye alımı vs gibi yükümlülükleri üstlenmiştir. Projenin toplam maliyeti ise 20 milyar ABD doları olmaktadır.

Akkuyu Nükleer İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Akkuyu Nükleer İş İlanları

Pek çok insanın kariyer hedefleri içerisinde yer alan böylesine önemli bir projede yer almak isteyenler için Akkuyu Nükleer, belirli zaman aralıkları içerisinde işe alım ilanları vermektedir. Bu ilanları kendi sitesinde olmak özere çeşitli kariyer sitelerinde de duyuran işletme, internet sitelerinde belirtilen mail adresi üzerinden de CV alımını gerçekleştirmektedir.

No Pozisyonlar Lokasyon
1 Mersin Akkuyu Nükleer – İş Güvenliği Uzmanları Mersin
2 Mersin Akkuyu Nükleer Santrali Harita Etüt Şefi Mersin
3 Mersin Akkuyu Nükleer Santrali Toprak İşleri Şefi Mersin
4 Mersin Akkuyu Nükleer Santrali Teknik Ofis Şefi Mersin
5 Satın Alma Şefi Mersin
6 Puantör Mersin
7 Satın Alma Uzmanı Mersin
8 Kaynak Mühendisi Mersin
9 Claim Mühendisi Mersin
10 Özel Güvenlik Görevlisi Mersin
11 Saha Mühendisi Mersin
12 Boru Üretim Müdürü Mersin
13 Tahribatsız Muayene Teknisyeni Mersin
14 Özel Güvenlik Amiri Mersin
15 İnsan Kaynakları Müdürü Mersin
16 Teknik Ofis Şefi Mersin
17 Teknik Ofis Mühendisi Mersin

Nasıl Başvurulur?

Çeşitli kariyer siteleri üzerinden adaylar iş ilanına başvurabileceği gibi Akkuyu Nükleer  web sitesinde belirtilen mail adresine CV gönderme işlemini gerçekleştirerek de başvuru işlemini gerçekleştirebilmektedir. “Özgeçmiş” başlığı altında gönderdikleri CV’de hangi pozisyon için başvuru yaptıklarını belirtmeleri gerekmektedir. Ayrıca ilanlar Rosaton Devlet Kuruluşu’nun sayfasında da yayınlanmaktadır.

Burada önemli olan husus Akkuyu Nükleer’e başvuru yapacak olan adayların aranan niteliklere sahip olduklarından emin olmalarıdır. Çünkü aranan niteliklere ne kadar çok uygunluk, aday için de o kadar işe alım şansını arttırmaktadır.

Firmanın tüm pozisyonlar için başvuru yapacak adaylardan istedikleri ana kriterler bulunmaktadır. Bunlar, pozisyonun gerekliliklerine uygun olmak, gerekli mesleki yetkinliklere sahip olmak, Rosatom Devler Kurululşu değerlerinin desteklenmesidir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Aktif Su Arıtma Sistemleri Baş Uzman – Teknolog
  • Aktif Su Arıtma Operatörü
  • Aktif Su Arıtma Kıdemli Operatörü
  • Aktif Su Arıtma Yönetimi Baş Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir