Aksaray Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Aksaray Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Aksaray Belediyesi ‘de çalışmak isteyenlere müjde! Aksaray Belediyesi iş başvurusu, iş ilanları ve personel alımı haberleri yazımızda.

1989 Yılında Niğde’den ayrılarak, il statüsüne geçiş yapan Aksaray, o günden bu yana hem gelişimini sürdürüyor hem de yepyeni projelerini belediye kapsamında duyurmaya devam ediyor. Aksaray Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, 2020’de olduğu gibi bu yıl da alımlarına devam edecek. Siz de, Aksaray Belediyesi bünyesinde, idari kurumlarında bir çalışan, bir memur olmak isterseniz, bu yazımızda size yardımcı olacağız.

Resmi kaynaklardan derlediğimiz bilgileri paylaşacağımız yazımızda, hem ihtiyaç bulunan kadroları, hem açık pozisyonları rahatlıkla görebilir, ek olarak başvuru yollarını da bulabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolarda Personel ve Memur Alımı Yapılacak?

Aksaray Belediyesi bünyesinde, yıl içerisinde pek çok kadroda geçici ve daimi personel ilanı açılıyor. Aşağıda sizin için bu kadrolardan birkaç örnek sunduk.

  • İdari kadrolarda çalıştırılmak üzere personel alımları yapılmakta. İlkokul mezunlarından üniversite mezunlarına kadar geniş bir portföy mevcut. Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında, yüzlerce vatandaş belediye personeli olabilmişti.
  • Park ve Bahçeleri koruma kapsamında personel ve memur alımları, yine sıklıkla gerçekleşebiliyor.
  • Ulaşım Hizmetleri kadrosu bünyesinde çalıştırılacak, toplu ulaşıma katkıda bulunacak memurlar ve personellere de ihtiyaç var.

Personel ve Memurlar için Açık Pozisyonlar

Yukarıdaki kadrolar, yalnızca birkaç örnek ve yıl boyunca bunlardan daha fazlası personel ihtiyacını duyurmaya devam ediyor. Peki, açık pozisyonlar hakkında bilginiz var mı?

  • Aksaray Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, idari kadrolar için geçici statüsünde etkinlik personelleri alıyor.
  • Fen İşleri Dairesi tarafından, sıklıkla altyapı çalışmalarına katkıda bulunacak temizlik işçileri alımları gerçekleştiriliyor.
  • Toplu ulaşım sisteminde bilhassa 2021 yılında atılımlar yapmayı hedefleyen şehrin, şoför pozisyonunda da ihtiyacı olduğu biliniyor.
  • Son olarak, zabıta memuru ve itfaiye eri alımları da yine belediye kapsamında, KPSS puanı ile yapılmakta.

Aksaray Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Kadroları saydık, açık pozisyonlardan birkaçına örnek verdik, peki Aksaray Belediyesi personel ve memur alımları için iş başvuruları nasıl yapılıyor? Geçtiğimiz yıllarda, pek çok resmi kanaldan yapılan başvurular, artık sadece İŞKUR üzerinden yapılabiliyor. Belediye, ihtiyaç halinde duyurusunu, yine bu kurum üzerinden gerçekleştiriyor.

Vasıfsız işçi statüsünde çalışacak, temizlik personeli gibi açık pozisyonlar için genelde İŞKUR tarafından alımlar kura ile sonuçlandırılırken; memur alımlarında KPSS puanı birincil şart olarak gözetiliyor. Dolayısıyla, iş başvurularını takip ederken şartlara muhakkak bakmanızda yarar var.

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Belediyede, ihtiyaç dahilinde personel ve memur alımları gerçekleştiğinden, kesin bir başvuru tarih aralığı bulunmuyor. Şu anda dahi, İŞKUR üzerindeki aktif iş ilanları bölümünde Aksaray Belediyesi personel ve memur alımları ilanlarını bulabilirsiniz. Kısaca, en yakın zamanda İŞKUR sistemine kaydolmanızı ve buradaki ilanları takip etmenizi öneriyoruz.

Başvuru şartları size uygun ilanlara, online ya da Aksaray İŞKUR şubelerinden başvurunuzu yaparak, sonucu bekleyebilir ve ilk adımı atabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*