Amasya Belediyesi Personel ve Memur Alımları 2023

Amasya Belediyesi Personel ve Memur Alımları

Amasya Belediyesi ‘de çalışmak isteyenlere müjde! Amasya Belediyesi iş başvurusu, iş ilanları ve personel alımı haberleri yazımızda.

Orta Karadeniz’in en güzel illerinden biri olan Amasya, belediye kapsamında projelerini geliştirmeye devam ediyor. Bu bağlamda, Amasya Belediyesi personel ve memur alımları da yapılıyor. Kamu personellerinden geçici ve daimi işçi kadrolarına kadar, pek çok alanda vatandaşını istihdam etmeye çalışan Amasya Belediyesi’nde bir çalışan olmak ister misiniz?

Bu yazımızda sizler için, Amasya Belediyesi’nde işçi, memur, kadrolu personel olmak adına yapılması gerekenleri anlatacağız. Öncelikle ihtiyaç bulunan kadrolardan başlayacak, sonrasında açık pozisyonlara göz atacak, son bölümde ise başvuru yollarından bahsedeceğiz. Siz de, belediye bünyesinde çalışmak için ilk adımı nasıl atabileceğinizi bilmiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Amasya Belediyesi Personel ve Memur Alımları

Hangi Kadrolarda Açık Var?

Amasya’nın kültürel, sosyal ve altyapı kapsamında pek çok projesi mevcut. İdari kadrolarda ise bu bağlamda fazlaca açık var. Bunlardan bazıları, şu şekilde sıralanabilir.

  • Belediye çocuk yuvası projesi, oldukça ilgi görüyor ve çocuk yuvası kadrosunu dolduracak personel, memur alımları gerçekleştiriliyor.
  • Parkları Düzenleme kadrosunda da geçici ve daimi işçi alımları yapılmakta. Özellikle Kent Park için memur alımları, proje kapsamında gerçekleşiyor.
  • Kültür evleri projesi için de eğitmen, rehber niteliğinde memur alımları yapılıyor.

Amasya Belediyesi’nde Açık Pozisyonlar Hakkında

Peki, Amasya Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, hangi açık pozisyonlarda çalışabilirsiniz?

  • Belediyede, kültürel projelere, parklara ve müzelere güvenlik görevlisi alımları yapılıyor.
  • Ulaşım hizmetleri için şoför alımları da, KPSS şartsız olarak yapılmakta ve sadece ehliyet gerektirmekte.
  • Her yıl periyodik olarak zabıta pozisyonu da dolduruluyor. Zabıta olabilmek için KPSS şartı koşuluyor ve taban 50 ya da 60 puan isteniyor.
  • Çocuk yuvası projesi için memur niteliğinde öğretmen alımları da gerçekleştiriliyor.

Amasya Belediyesi’ne İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki kadrolara ve açık pozisyonlara dair iş başvurusunu nasıl yapabileceğinizi bilmiyorsanız, kafanız karıştıysa, netleştirelim: Amasya Belediyesi personel ve memur alımları İŞKUR aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Kurumun resmi web sitesi iskur.gov.tr üzerinden ya da şehrinizdeki İŞKUR şubesinden, direkt olarak form doldurup sisteme kaydolmanız gerekiyor.

Sonrasında, Amasya Belediyesi İŞKUR sayfasına web sitesinden sıklıkla ziyarette bulunarak, aktif iş ilanlarını takip edebiliyor ve uygun bulduğunuz ilanlara, şartları da karşılıyorsanız direkt başvuru yapabiliyorsunuz. Memur alımları için KPSS şartı genelde aranırken, temizlik işçisi gibi kadrolar için kura sistemiyle alımlar yapılıyor. Dolayısıyla, bir meslek sahibi olmanız ve KPSS puanınızın yüksek olması, belediyede çalışmak için çok büyük bir avantaj.

Başvuru Tarihleri Hakkında

Amasya Belediyesi personel ve memur alımları 2021 süresince, sadece ihtiyaç dahilinde ilanlar açılarak yapılıyor ve bu ilanları görebilmek için İŞKUR sisteminde kaydınızın bulunması gerekiyor. Keza, başvuru için de öyle. Dolayısıyla, net bir başvuru tarihi ya da tarih aralığı vermek oldukça zor. Periyodik olarak ilanları takip etmeyi unutmayın!

Amasya İş İlanları

Amasya’daki çeşitli iş ilanlarına ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*