Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

Ülkemizin başkenti, 2021 Belediye seçimlerinde bildiğiniz gibi el değiştirdi ve önümüzdeki günlerde alınacak mazbata ile birlikte yeni kadro çalışmalara başlayacak.

Bu duruma binaen, Ankara Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları da 2021 içerisinde yapılacak gibi görünüyor. Bu yazımızda sizin için personel ve memur alımları hakkında detaylı ve net bilgiler sunacak, bunun yanında açık pozisyonları da listeleyeceğiz.

Başvuru yolları hakkında ayrıntılı bilgiler ve dahası için yazımızı okumaya devam edin!

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Personeller hangi kadro için alınacak?

2018 Yılında Beltaş ve Anket A.Ş. kurumlarına dair kadrolar açılmış ve 300’den fazla personel alımı KPSS gerekmeksizin yapılmıştı. 2021 Yılında ise sadece bu kurumlara değil, Başkent Doğalgaz, Büyükşehir Belediyesi gibi kurumlara da personel ve memur alımı yapılması bekleniyor. Hem KPSS ile hem de sınav gerekmeksizin başvurulabilecek pek çok pozisyon arasından siz de en uygun pozisyona başvurunuzu, belirli tarihler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi pozisyonlarda personel ve memur alınacak?

Geçtiğimiz yıllarda, personel ve memur alımlarına yönelik oldukça kısıtlı bir liste mevcuttu; ancak 2021’de Ankara Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları listesi, kadrolar yenileneceğinden, pozisyon bakımından da daha çok genişleyecek. Zabıta, yetiştirilmek üzere vasıfsız elemanlar, işçiler, temizlikçiler, KPSS sınavı gerekmeksizin 2021’de alım yapılabilecek pozisyonlardan sadece bazıları.

Sınav gerektiren yönetici ve kamu personeli alımları ise, genelde KPSS sınavlarından birkaç ay önce açıklanıyor. KPSS’ye girdiyseniz ve belediyede memur olarak çalışmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey, sınav koşullu açık pozisyonlara göz atmak. Yöneticilik, gişe yetkilisi, muhasebe, maliye memuru, teknisyen ve dahası, 2021 boyunca KPSS sınavıyla başvurabileceğiniz pozisyonlar arasında bulunuyor. Ancak, her pozisyonun belli bir puan istediğini hatırlatmakta da fayda var.

Başvurular nasıl yapılacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesi memur ve personel alımları 2021 yılı boyunca, belediyenin resmi web sitesi ankara.bel.tr ve İşkur üzerinden yapılıyor. Dolayısıyla, bilhassa sınav gerektirmeyen personel alımları için İşkur’a kayıt olmanız ve sık sık takip etmeniz gerekiyor.

Personel alımlarının takipçisi olmak için, 2021 süresince sadece internet üzerinden değil, ilinizdeki İşkur kurumuna da gidebilirsiniz. Başvurunuzu form doldurarak gerçekleştirdikten sonra, yıl içerisinde niteliklerinize uygun herhangi bir açık pozisyonda, direkt olarak aranız, sonrasında mülakata girer ve başarılı olursanız Ankara Büyükşehir Belediyesi personeli olarak işe başlayabilirsiniz!

Başvuru tarih aralıklarıne zaman?

Ankara’da Belediye’ye ve bağlı kurumlara personel, memur olabilmek için genelde başvuruların Mart aylarında başladığı biliniyor. Ancak 2021 belediye seçimlerine denk geldiğinden, bu yıl başvuruların biraz daha geç açılacağı belirtilebilir.

Mayıs 2021 olarak tahmin ettiğimiz başvuru tarihleri hakkında kesin bilgi aldığımızda, bu yazıyı sizin için güncelleyeceğiz. Siz de, yukarıda belirttiğimiz gibi, İşkur’a kaydolup niteliklerinize yönelik form doldurmayı ve belediyenin resmi sitesindeki duyuruları takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir