Antalya Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımları 2021

Özellikle son yıllarda gelişen tatil turizmi ile Türkiye’nin gözde şehirlerinden biri olan Antalya, 2021 belediye seçimlerinden sonra belediyeler bazında da faaliyetlerine başlıyor. Bakıldığında, Antalya Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları 2021 yılı boyunca pek çok alanda devam edecek. Peki siz, belediyede bir çalışan ya da memur olmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Bu yazımızda sizin için Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmak isteyen personel ve memur adaylarına yönelik bir rehber sunacağız. Hangi kadrolara alım yapılacak, açık pozisyonlar hangileri, başvurular ne zaman başlayacak ve daha pek çok soruya gerçek cevaplar için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Sizin için, resmi kaynaklardan aldığımız bilgileri yansıtacak ve doğru bilgiler paylaşacağız.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımları

Büyükşehir Belediyesi Hangi Kadrolara Alım Açıyor?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, diğer pek çok belediyeden farklı olarak, hem belediye içerisinde hem de İşkur özelinde personel alımı yapabilen kurumlardan. Geçtiğimiz yıllarda, bilhassa kadınlara yönelik çalışmalar gerçekleştirilmiş, bunun yanında özel organizasyonlara yönelik daimi ve geçici işçiler için kadrolar açılmıştı. Örneğin, her yıl olduğu gibi, dünyaca ünlü Expo, 2021’de de Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilecek ve bu kadroya alımlar başlayacak.

Expo’nun yanı sıra, sık sık daimi olarak belediyeye bağlı saha çalışmaları kuruluşlarına ve itfaiyeye KPSS şartsız alımlar açılmakta.

2021 için Açık Pozisyonlar Var mı? Varsa Hangileri?

2021’de Antalya Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları iki koldan devam ediyor. Açık pozisyonlar, belediye resmi sitesi tarafından duyuruluyor. Bir turizm ve tatil şehri olan, pek çok tatil beldesi bulunan Antalya’da, özellikle yaz sezonunun başlaması ile temizlik ve düzenden sorumlu binlerce insanın iş sahibi olabilmesi bekleniyor.

Memurluk için ise KPSS puanınızın gerekli olduğu bilinmekte, dolayısıyla puanınıza binaen belediyede bir pozisyon tercih edebilirsiniz. Atamalar, belediye tarafından değil, direkt olarak devlet tarafından yapılacağından, memur adaylarının Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde herhangi bir başvuru yolu aramalarına gerek yok.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İş İlanlarına Başvuru Yolları

Antalya Büyükşehir Belediyesi personel alımlarına başvuruları aşağıdaki kanallardan gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Tarihleri ve Bilmeniz Gerekenler

Başvuru tarihleri konusunda hiçbir belediyede, genellikle net bir bilgi bulunmaz. İhtiyaç dahilinde, duyurular yapılır ve işçi alımları gerçekleşir. Spesifik bir iş ilanı olduğunda, muhakkak sizlerle paylaşacağız ancak siz de hem İşkur’u hem de Antalya Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurularını sıklıkla takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir