İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Artvin Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

Milli parkları, havası, suyu ve yemyeşil doğası ile nam salmış, Doğu Karadeniz’in en güzel illerinden Artvin, özellikle son yıllarda turistlerin gösterdiği ilgiye binaen projelerine hız vermiş durumda. Artvin Belediyesi personel ve memur alımları da, hem bu projeler hem de belediye bünyesindeki idari kadrolar için yapılmaya devam ediyor. Bu yazımızda, Artvin Belediyesi’nde çalışmak isteyen, projelerde yer almak isteyen personel, memur adaylarına ayrıntılı bir rehber hazırlayacağız.

Yazımızda, en doğru bilgilerle iş ilanlarını nereden takip edebileceğinizi, iş başvurularını nasıl yapabileceğinizi, açık pozisyonları ve personel ihtiyacı bulunan kadroları bulabilir; belediyede çalışmak adına ilk adımı atabilirsiniz.

Artvin Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolarda Alımlar Yapılıyor?

Artvin Belediyesi, yıl boyunca iş ilanlarını ihtiyaç dahilinde açabiliyor, ancak başlıca aşağıdaki kadrolarda alımların yapıldığı ve yapılmaya devam ettiği söylenebilir.

  • Bilişim Müdürlüğü kadrosunda çalıştırılmak üzere memur ve personel istihdamı yapılıyor.
  • Fen İşleri Müdürlüğü kadrolarında da pek çok açık pozisyon bulunuyor. Hem sınavlı hem de sınavsız kamu personeli alımları yapılıyor.
  • Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde, pek çok memur ve personel ilanı açılıyor.
  • Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü kadrosunda çalıştırılmak üzere personel istihdamı yapılıyor.

Açık Pozisyonlar ve Alımlar

Peki, Artvin Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, hangi açık pozisyonlarda işçi, personel arıyor? Aşağıda, sizin için açık pozisyonlara dair birkaç örnek sunduk.

  • Büro Personeli: Belediye bürolarında çalıştırılmak üzere büro personelleri, sınavsız olarak alımı yapılan açık pozisyonlardan.
  • Beden İşçisi: Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde, altyapı çalışmalarına katkıda bulunacak beden işçileri istihdam ediliyor.
  • Tesisatçı: Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün su arıza devriyelerinde çalışacak tesisatçılar aranıyor.
  • Güvenlik Görevlisi: Kültür ve turizm çalışmaları kapsamında, pek çok turistik bölge ve müze için de güvenlik görevlisi istihdamı yapılıyor.

Artvin Belediyesi’ne İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin Belediyesi’nde çalışmak için iş başvurusu yapmak, aslında çok basit; ancak pek çok sitede yanlış yönlendirmelerle zamanınızı boşa harcamış olabilirsiniz. Belediyeye iş başvurusunda bulunmak için günümüzde tek resmi kanal, İŞKUR olarak biliniyor. Artvin Belediyesi iş ilanlarını buradan takip edebilir, iş başvurularını yine İŞKUR sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Dolayısıyla, yapmanız gereken şey, şehrinizdeki İŞKUR şubesinden ya da online olarak iskur.gov.tr adresinden sisteme kaydolmak ve ardından belediyenin iş ilanlarını görüntüleyerek niteliklerinize uygun iş aramaya başlamak.

Başvuru Tarih Aralıkları ve Bilmeniz Gerekenler

Artvin Belediyesi tarafından ne personel ne de memur alımları için spesifik bir başvuru tarih aralığı bulunmuyor. Bu sebepten, İŞKUR üzerinden açılacak ilanları sıklıkla takip etmeniz tavsiye ediliyor. Ayda en az birkaç defa, online olarak bu iş ilanlarını takip edebilir, yeni ilanların gerekliliklerini okuduktan sonra, uygunsanız anında başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Beden işçisi, temizlik işçisi gibi alımlar, kura yöntemiyle gerçekleşirken; KPSS puanı talep eden açık pozisyonlarda yüksek puanın etkili olduğunu hatırlatalım.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir