ASKİ İş İlanları ve İş Başvurusu 2023

ASKİ İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

ASKİ’de çalışmak isteyenlere müjde! ASKİ iş ilanları, iş başvurusu, ASKİ personel alımı haberleri yazımızda.

Tam Adı “Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü” olan ASKİ, Ankara halkına uzn yılladır hizmet sağlamaya devam etmektedir.

ASKİ İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

ASKİ Güncel İş İlanları

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, iş ilanlarını resmi şekilde vermektedir. Bu nedenle gerek ASKİ, gerekse Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ilanları takip etmeniz gerekir. 

Resmi şekilde verilmesi nedeniyle gerekli görüşmeler yapılıp, onay alınması ardından kamuoyu ile paylaşım yapılacaktır. Bundan sonra başvurmak isteyen adayların yapması gereken tek şey, tarihlere dikkat ederek, gerekli işlemleri yapmasıdır.

ASKİ, uygun çalışma koşul ve saatlerine sahip olan bir kurumdur. Her çalışanının sosyal hakkına saygılı olup, yemek ve yol gibi sosyal hakları tatmin edici vermektedir.

ASKİ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

ASKİ iş başvurusu yapmak isteyenlerin aklına, öncelikle Ankara Büyükşehir Belediyesi ya da ASKİ’ye giderek, form doldurup, iş başvurusu yapmak gelebilir. Ancak güncel bir pozisyon yoksa bunun değerlendirmeye alınmaması olasıdır.

Bu neden ilgili ilanın yayınlanmasıyla beraber, başvuru aralıkları hangi günler arasındaysa kaçırmadan her evrağı edinmeniz, ardından bunları ve ilanda yer alan diğer koşulları sağladıktan sonra başvuru yapmanız gerekir.

Başvurunun nasıl olacağı ve nereye yapılacağı ise ilanda belirtilecektir. Burada tüm detaylar verileceği için, adaylar düzgün bir şekilde okumalıdır.

ASKİ İş Başvurusu Yapabileceğiniz Pozisyonlar

ASKİ, ilgili görüşmeler ve onaylar ardından ihtiyacı olan pozisyonları duyuracaktır. Burada yayınlanan her ilan, birbirinden farklı koşullara sahip olabilir. Bu nedenle öncelikle şartlarını yerine getirmediğiniz ilana başvurmamanız gerekir.

Çünkü gerekli nitelikleri taşımıyorsanız, başvursanız dahi elenmeniz büyük ihtimaldir. Bunu yaşamak istemiyorsanız, yalnızca size uyan koşullara başvuru yapmanız gerekir. Ayrıca evrakları eksik götürürseniz de işlemleriniz tamamlanmayacaktır.

Bu durumda eksik evrakları yeniden temin etmek, süreci uzatacağı için başvuru tarihinin son gününü riske atabilir. Dolayısıyla tavsiye edilen, başvurudan önce her belgenizi, eksiksiz şekilde hazırlamanızdır.

ASKİ bünyesinde pek çok pozisyon olduğu için, her biri farklı görevlere ve sorumluluklara sahiptir. İlanın genel ve özel şartlarında buna yönelik bilgiler yer alacağı için dikkat edilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*