Balıkesir Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu 2023 

Balıkesir Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Balıkesir Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

Balıkesir ilindeki ilk hastane olarak 1896 yılında sadece 10 yatak kapasitesi ile açılan kurum, o dönemde doktor sayısının yetersizliğinden dolayı eczacılardan ve gönüllülerden yardım almıştır.  Belediye ve halkın büyük çabası ile inşa edilen hastane gece gündüz halka hizmet vermeye devam etmiştir.

1900’lü yılların başında ihtiyaçlara cevap vermekte zorluk çeken kurum,  yenilenmek istenilse de binanın inşa edilmesine rağmen çalışma ekibi bulunmadığı için açılamamıştır.

Cumhuriyetin ilanının ardından daha iyi şartlarda hizmet sunmaya başlayan kurum 1950 yılında 120 yataklı bir hastane haline gelmiştir.

1954 yılında 200 yataklı olarak Sağlık Bakanlığına devredilen hastane 80’li yıllardan sonra hızla modernize edilerek hemodiyaliz ve röntgen gibi modern olanaklara kavuşmuştur.

Güncel olarak 400 yataklı modern bir hastane olan kurum halkına her türlü sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Balıkesir Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Balıkesir Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet hastanesi statüsüne sahip olan hastane, personel alımlarını da kamu kanalları aracılığı ile gerçekleştirmektedir.  Ek olarak 2018/2 4924 Sayılı Kanun’a göre sözleşmeli pozisyonlar için de işçi alımı gerçekleştiren hastane,  aynı zamanda 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında Sürekli İşçi statüsünde ihtiyaç duyulan hizmet alanlarında istihdam edilmek üzere işçi alımı da gerçekleştirmektedir.

Tüm bu ilanlara başvuruda bulunmak için balikesirism.saglik.gov.tr adresinde bulunan duyuruları takip edebilirsiniz.

Kamu personeli olarak hastane bünyesine çalışabilmek için ise Resmî Gazete, İŞKUR Kamu Memur Alımı ve Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı İlanı, İlan.gov.tr gibi kamu kanallarının da takip edilmesi gerekmektedir.  Kurumun personel alımı için belirli bir dönemi olmadığından yazımızda belirttiğimiz platformları düzenli olarak takip etmek iş bulma şansınızı arttıracaktır.

Balıkesir Devlet Hastanesi İş İlanları

Hem sözleşmeli personeller hem de memur statüsüne sahip pozisyonlar için adaylardan istenen çeşitli gereklilikler bulunmaktadır.  Bu bağlamda çalışmak istediğiniz pozisyon ile ilgili gereklilikleri yayımlanan ilanlar aracılığı ile iyice öğrenerek ona göre hareket edilmelidir.

Yukarıdaki adreslerin yanı sıra sitemiz üzerinden de ilanları takip ederek başvurunun nereye, nasıl ve hangi zaman aralığında yapılması gerektiği gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Balıkesir İş İlanları

Balıkesir’deki çeşitli iş ilanlarına ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*