Biga Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu 2023 

Biga Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Biga Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

1952 yılında sadece 10 yatak kapasitesi ile eski Halkevi binasında hizmete giren hastane,  1 yıl içerisinde yetersiz kalmaya başlamış ve yeni bir binanın yapımına başlanmış aynı zamanda Biga Devlet Hastanesi Koruma Yaşatma Derneği Kurulmuştur.

1969 yılında merkeze 2 Km mesafede bulunan köyden 40.000 metrekarenin üzerinde bir arazi sembolik bir ücret ile Recep POTUR isimli vatandaştan satın alınmıştır. 1977 yılında bu arazi üzerinde 110 yataklı olarak temeli atılan Hastane 1981 yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

2012 yılında ise 123206 sayılı ihale kayıt no ile bu bina yıkılmış e 150 yatak kapasiteli daha modern bir hastanenin inşasına başlanmıştır. 2018 tarihinde yeni hastane sağlık hizmeti sunmaya başlamıştır.

Biga Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Biga Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet hastanesi olması sebebi ile bir kamu kurumu olan hastane, personel alımlarını Sözleşmeli ve Sürekli İşçi alımı protokolleri üzerinden gerçekleştirir. Kurum, 657 Sayılı Kanun’un 4/B bendine göre sözleşmeli personel alımı gerçekleştirmekte olup, sözleşmeli çalışanların 657 Sayılı Kanun’un 48.maddesinde belirtilen genel şartları sağlaması istenmektedir.

Kurum aynı zamanda 4857 sayılı İş Kanunu esasları kapsamı ile “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde Sürekli İşçi alımı da gerçekleştirmektedir.

Bu alımlarla ilgili tüm bilgiler de ilan.gov.tr adresi üzerinden yayımlanmaktadır. Sürekli İşçi alımlarında bazı pozisyonlar için adaylardan KPSS puanı istenebilmekte olup bu sebeple adayların alım dönemlerinden önce bir KPSS sınav puanı sahibi olmaları başvuru olanaklarını arttıracaktır.

Biga Devlet Hastanesi İş İlanları

Hastane bünyesinde kadrolu veya sözleşmeli olarak çok sayıda personel alımı gerçekleştirmektedir. Kurum bünyesinde çalışmak istediğiniz pozisyonların niteliklerini öğrenerek başvuru yapmanız size büyük avantaj sağlayabilir. Çünkü personel alımları için belirli bir dönem bulunmamakta olup, bu dönemler kaçırılırsa adaylar beklemek zorunda kalmaktadır.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*