Bilecik Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

Eski adı Ertuğrul olarak da bilinen Bilecik, Marmara bölgesinin en güzel illerinden bir tanesi ve sosyal belediyecilik alanında her yıl olduğu gibi gelişmeye devam ediyor. Daha yaşanılabilir ve güzel bir kent oluşturmak adına, Bilecik Belediyesi personel ve memur alımları da 2021 boyunca devam edecek gibi görünüyor. Belediye bünyesinde çalışmak isteyen pek çok vatandaş, başvurularını yaparak geçici ve daimi personel olabiliyorlar.

Peki siz, çalışmak isteyenlerden biri misiniz? Eğer bu soruya cevabınız evetse, bu yazımızda resmi kaynaklardan derlediğimiz en doğru bilgilerle, Bilecik Belediyesi personel ve memur alımları konusunu irdeleyecek, sizlere ihtiyaç bulunan kadrolar, açık pozisyonlar, başvuru tarihleri ve yolları hakkında ayrıntılı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Bilecik Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Bilecik Belediyesi’nde Açık Kadrolar

Öncelikle açık kadrolardan başlayalım. Bilecik Belediyesi’nde, 2021 boyunca pek çok kadroda personel ihtiyacı olacak, ancak şimdilik aşağıdaki birkaç kadroyu örnek olarak sunabiliriz.

  • Fen İşleri Müdürlüğü kadrosu, altyapı çalışmaları ve temizlik işleri için personel istihdamı yapıyor.
  • Eğitim Hizmetleri kadrosunda ise KPSS şartlı memur alımı yapılmakta.
  • Bilgi Evi Projesi, Bilecik Belediyesi’nin en beğenilen projelerinden bir tanesi ve 2021 süresince, bu kadroda memur, personel alımları yapılıyor.
  • Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü kadrosunda ise ulaşımdan sorumlu personeller istihdam ediliyor.

Bilecik Belediyesi’nde Açık Pozisyonlar

Peki, Bilecik Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, açık pozisyonlar hakkında bilginiz var mı? Belediye bünyesinde, hangi sıfatla çalışabileceğinizi biliyor musunuz? Birkaç örnek sunalım.

  • Makam Şoförü: Belediyede, daha önce sabıkası olmayan, ehliyet sahibi ve eğitimli makam şoförleri istihdam ediliyor.
  • Saha Personelleri: Fen İşleri Dairesi kapsamında, altyapı çalışmalarına katkıda bulunacak saha personelleri de alınıyor.
  • Büro Personelleri: Bir diğer açık pozisyon da, belediyenin belli kadrolarında çalıştırılacak büro personelleri olarak biliniyor.
  • Ana Okulu Öğretmeni: Pıtırcık Oyun Evi, belediyenin değer verdiği projelerden bir tanesi ve bu kadroda çalışacak ana okulu öğretmenleri istihdam ediliyor.

Personel ve Memur İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik Belediyesi personel ve memur alımları, ihtiyaç dahilinde iş ilanları açılarak yapılıyor ve tüm iş ilanlarını takip edebileceğiniz tek kanal İŞKUR olarak biliniyor. Pek çok belediyede olduğu gibi, Bilecik’te de memur ve personel alım ilanları bu kurum üzerinden yapılıyor.

Dolayısıyla, her türlü iş ilanını takip edebilmek için yapmanız gereken şey, İŞKUR sistemine iskur.gov.tr üzerinden ya da Bilecik İŞKUR genel merkezinden kaydolmak. Sonrasında, ilanları takip edebilir ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Tarih Aralıkları ve Bilmeniz Gerekenler

Belediye bünyesindeki tüm iş ilanlarının açıldıktan itibaren belirli bir başvuru süresi mevcut, ancak bu ilanların ne zaman açılacağına dair net bir bilgi yok. Bu sebeple, sadece ihtiyaç dahilinde açılan Bilecik Belediyesi iş ilanlarını, haftada en az bir defa İŞKUR üzerinden takip etmenizi ve başvuru gerekliliklerini sağlıyorsanız, başvuru yapmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir