Bursa Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu 2023 

Bursa Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Bursa Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

Osmanlı sultanı Abdülaziz’in çalışmaları doğrultusunda şehrin ve çevrenin ihtiyaçlarına karşılık verebilecek modern bir hastanenin yapımı inşaatı başlatılmıştır.

1868 yılında o zamanki adı ile Ahmet VEFİK paşa hastanesi olarak hizmet vermeye başlayan kurum zaman içerisinde 60 yatak kapasitesine ulaşmıştır.

İlerleyen yıllar içerisinde mali sıkıntılar ile yüz yüze gelen hastane,  Birinci Dünya Savaşında, Yunan işgali ile büyük ölçüde işlevini yitirmiş ancak, Cumhuriyetin İlanının ardından 1926 yılında 150 yatak kapasitesine çıkartılarak geniş bir doktor kadrosu oluşturulmuştur.

1952 yılında kurum Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına bağlı Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Bursa Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Bursa Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurum bir devlet hastanesi statüsüne sahip olması sebebiyle , personel alımlarını da kamu kanalları aracılığı ile gerçekleştirmektedir.

Fakat zaman zaman 2018/2 4924 Sayılı Kanun’a göre sözleşmeli pozisyonlar için de işçi alımı gerçekleştiren hastane,  sözleşmeli personeller için ilan ve başvuru formlarını resmî sitesi üzerinden veya İlan.gov.tr adresinden yayımlamaktadır.

Kamu personeli olarak hastane bünyesine çalışabilmek için ise Resmî Gazete, İŞKUR Kamu Memur Alımı ve Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı İlanı, İlan.gov.tr gibi kamu kanallarının takip edilmesine ek olarak bir İŞKUR kaydının bulunması iş bulma şansınızı arttıracaktır.

Kurumun personel alımı için belirli bir dönemi olmadığından yazımızda belirttiğimiz platformları sık sık takip ederek alım dönemlerini yakalama şansınızı arttırabilirsiniz.

Bursa Devlet Hastanesi İş İlanları

Bir devlet kurumu olması sebebiyle belirli pozisyonlara başvuru şartlarının bulunabileceği için adayların ilk olarak başvuruda bulunmak istedikleri pozisyonlar ile ilgili şartları okuması ve gerekli şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Adaylardan istenen her türlü gereklilik yayımlanan ilanlarda açıkça belirtilmektedir.

Örneğin memur pozisyonları için adaylardan KPSS puanı istenebilir, bu bağlamda eğer KPSS puanının yoksa başvuruda bulunmanız olanaksızdır. Bu bağlamda iş başvurusu yaparken dikkatli olunmalıdır.

Bursa İş İlanları

Bursa’daki iş ilanları için aşağıdaki linklere tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*