Bursa Müftülüğü İş İlanları ve İş Başvurusu 2023 

Bursa Müftülüğü İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Bursa Müftülüğünde çalışmak isteyenlere müjde! Bursa Müftülüğü iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

Osmanlı İmparatorluğu’nun eski başkentlerinden biri olan Bursa, ülkemizin en köklü müftülük kurumlarından bir tanesi olan Bursa Müftülüğü ‘ne ev sahipliği yapmaktadır.

Kökenleri 1400’lü yıllara dayanan birçok caminin yer aldığı kentte bu camiler ile ilgili birçok Dini vecibeyi yerine getirmek ile görevli olan Bursa Müftülüğü,  aynı zamanda kurban hizmetleri, ramazan hizmetleri ve Umre hizmetleri gibi çok sayıda güzide hizmeti Müslüman Cemaat ile buluşturmakla görevlidir.

Bursa gibi ulu bir şehirde bulunan Bursa Müftülüğü, bünyesinde çok sayıda manevi değeri bulunan hâssa bir kurumdur.

Bursa Müftülüğü İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Bursa Müftülüğü İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Müftülüğü, bir devlet kurumu ancak, özel ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemlerde Sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirmektedir. Sözleşmeli personellerin daha sonradan kurum bünyesinde kadroya girmeleri yani devlet memuru olma şansları bulunmaktadır.

Sözleşmeli personeller temizlik, hatip, Vekil Müezzin, şoför ve bekçi gibi çeşitli meslek dallarında olabilir ve kurumun adaylar arasından düzenlediği sözlü ve yazılı sınavlar aracılığı ile seçilir.

Bursa Müftülüğü ‘nün resmî sitesinde bulunan Münhal Kadrolar sayfasına giderek çok rahat bir şekilde güncel iş ilanlarını görebilirsiniz.  Bursa Müftülüğü ‘nün bu sayfasına dilerseniz bir üyelik oluşturarak dilerseniz de E-devlet sistemi aracılığı ile giriş yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Bursa Müftülüğü ‘nün resmi internet sitesinde bulunan Duyurular bölümünü de takip ederek kurumun yayınladığı her türlü fırsattan haberdar olabilir, tüm sınav ve personel alımlarından haberdar olabilirsiniz.

Bursa Müftülüğü İş İlanlar

Ülkemizin maneviyatı en yüksek şehirlerinden birinde bulunan Bursa Müftülüğü, aynı zamanda kul hakkı gözeterek yaptığı adaletli sınav ve mülakatları ile Dini değerleri yüksek adaylara devlet memurluğunun kapısını açabilecek güzide bir kurum. Bu bağlamda müftülüğün resmî sitesine giderek yazımızda anlatılan adımları uygulayabilir ve bu güzide kurumda çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

Bursa Müftülüğü ile ilgili tüm sınav, personel alımı ve Münhal Kadroları sitemiz aracılığı ile kolayca takip edebilirsiniz.

Bursa İş İlanları

Bursa’daki iş ilanları için aşağıdaki linklere tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*