Çankırı Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

Son dönemde popülerleşen Yıldıztepe Kayak Merkezi projesi ile adından söz ettiren Çankırı, İç Anadolu bölgesinin gelişmekte olan şehirlerinden. Kültür sanat, altyapı, ulaşım gibi konularda yepyeni projelerle 2021’de de hedeflenen seviyeye gelmek adına çalışacak olan Çankırı Belediyesi personel ve memur alımları konusunda da projeleri bağlamında hız kesmiyor. Belediye bünyesinde çalışmak istiyorsanız, bu yıl tam zamanı olabilir.

Bu yazımızda sizler için Çankırı Belediyesi personel ve memur alımları konusunda ayrıntılı bilgiler sunacağız. Alım yapılacak kadrolardan açık pozisyonlara, başvuru tarih aralıklarından nasıl başvuru yapabileceğinize, adım adım her şeyi açıkladığımız yazımızda tamamen resmi kaynaklardan yararlandık.

Çankırı Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Çankırı Belediyesi’nde Alım Yapılacak Kadrolar

Belediye bünyesinde, pek çok kadroya dair iş ilanı, ihtiyaç dahilinde açılabiliyor, ancak birkaçını örneklemek gerekirse, 2021 boyunca işçi, personel alımı yapan bazı kadrolar aşağıdaki gibi sunulabilir.

  • Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü kadrosunda, 2021 başında personel istihdamı yapıldı ve sıklıkla yapılmaya devam ediliyor.
  • Park ve Bahçeleri Koruma Müdürlüğü, Çankırı’nın güzel bölgelerini yapılandırmaya ve korumaya devam ediyor. Dolayısıyla, Park ve Bahçeler kadrosunda da personel istihdamı yapılıyor.
  • Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü kadrosunda da, yıl boyunca iş ilanlarının duyurulduğunu görebiliyoruz.
  • Zabıta Müdürlüğü, KPSS şartlı olarak alım yapan kadrolardan bir diğeri.

Personel ve Memurlar İçin Açık Pozisyonlar

Çankırı Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, aşağıdaki açık pozisyonlar ve daha pek çoğunda çalışabilirsiniz.

  • Zabıta Memuru: KPSS şartlı olarak, taban 50-60 puan gerektiren açık pozisyonlardan zabıta memuru, en çok rağbet gören pozisyonlardan bir tanesi.
  • Bahçıvan: Park ve bahçelerin düzenlenmesi adına, sınav şartsız bahçıvan alımları da belediye bünyesinde yapılıyor.
  • Temizlik Personeli: Sahada ve belediye bürolarında çalıştırılmak üzere, temizlik personelleri istihdamı da yapılmakta.
  • Tesisatçı: Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün arıza durumlarında çalışacak tesisatçı alımları da yapılıyor.
  • Şoför: Ulaşım hizmetleri kapsamını genişleten Çankırı Belediyesi’nde, açık pozisyonlardan bir diğeri de şoför olarak biliniyor ve bu pozisyonda personel olmak için sınav gerekmiyor.

Çankırı Belediyesi İş Başvuruları Nasıl Gerçekleştirilir?

Belediyeye iş başvurusu yapabilmek için, belediye binasına ya da herhangi bir büroya gitmeniz gerek yok. Tüm başvurular İŞKUR üzerinden yapılıyor ve ilanlar da bu kurum aracılığıyla açılıyor. Dolayısıyla, yapmanız gereken şey, öncelikle İŞKUR sistemine internet sitesi iskur.gov.tr üzerinden ya da şehrinizde size en yakın genel merkezden kaydolmak.

Ardından, iş ilanlarına rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru Tarih Aralıkları

Çankırı Belediyesi personel ve memur alımları, iş ilanı duyuruları, yalnızca ihtiyaç dahilinde yapılıyor. Bu sebeple, belirli bir başvuru tarih aralığı sunabilmemiz imkansız. Haftada en az bir defa, İŞKUR üzerinden Çankırı Belediyesi işçi alım ilanlarına göz atabilir ve başvuru gerekliliklerine uyduğunuz ilanlara rahatlıkla iş başvuru yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir