Denizli Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu 2022 

Denizli Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

1913 yılında hastanenin temeli atılan hastane 1914 yılında yeni kurulan Denizli Özel İdaresine hastane inşaatı için yapılan 800 lira yardım ile çeşitli hayırseverlerin ve Denizli cezaevindeki mahkumların işçi ve usta olarak hizmete alınması ile 1916 yılında hizmete açılır.

50 yatak kapasitesi ile çalışmaya başlayan hastane 1925 yılında yatak kapasitesi 75 yatağa çıkarılmıştır.  İlk ameliyathane yine aynı yılda açılmış, bu bağlamda Cumhuriyetin İlanının ardından hastane hızla çağdaşlaştırılmıştır.

1955 yılında mevcut Memleket Hastanesi, Devlet Hastanesi haline çevrilmiş, ayrıca Hastanenin yatak kapasitesi 250’ye ulaşmıştır.

Bu tarihten itibaren her geçen yılda yeni bir bölümün eklendiği kurumda son solarak 2006 temmuz ayında son inşaatlar da bitirilmiş, kurum sağlık hizmeti sunmaya devam etmiştir.

Denizli Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Denizli Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hastane,  personel alımı yapabileceği çok sayıda pozisyona sahiptir. Hizmetli,  güvenlik görevlisi, hemşire ve doktor gibi çok sayıda meslek gruplarına iş imkânı sunmaktadır.

Kurum, 657 Sayılı Kanun’un 4/B bendine göre sözleşmeli personel alımı gerçekleştirmekte olup, bu personel alımları hastanenin ihtiyaçları doğrultusunda farklı zamanlarda yapılmaktadır.

Bu bağlamda iş başvurusu yapmak isteyen adayların bu ilanlarını sürekli olarak takip etmesi ve kendilerine en uygun ilanı aramaları gerekmektedir. Bu alımlarla ilgili tüm bilgiler de ilan.gov.tr adresi üzerinden yayımlanmaktadır.

Kurumun iş ilanları İŞKUR, Resmî Gazete ve ilan.gov.tr adresleri üzerinden yayımlanmaktadır.  Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı’nın Denizli Devlet hastanesi sayasında bulunan Kadroya Başvuru Formları bulunmaktadır.

Denizli Devlet Hastanesi İş İlanları

Hastane bünyesinde çalışma fırsatı yakalamak için aynı zamanda İŞKUR, ilan.gov.tr ve Resmi Gazete gibi kanalları da takip etmeleri gerekmekte olup , Hastane’nin internet sitesi olan denizlidh.saglik.gov.tr‘de bulunan Duyurular kısmını da takip ederek de aynı şekilde tüm alım ve ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Başvuruda bulunacak tüm adaylarda 657 Sayılı Kanun’un 48.maddesinde belirtilen genel şartlar aranmaktadır. Bu bağlamda yasayı önceden okuyarak istenen gereklilikleri yerine getirebilirsiniz.

Denizli İş İlanları

Denizli Devlet Hastanesi iş ilanları haricinde çeşitli alanlarda personel alımı yapılmaktadır. Bu ilanlara ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.