Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu 2023 

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Diyarbakır Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi adı ile bilinen kurum,  Osmanlı döneminde padişah tarafından satın alınan bir evde 25 yataklı bir hastane olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Cumhuriyetin ilanının ardından bölgeye artan yatırım ve yardımlar ile 1397 yılında 75 yataklı olarak yeniden inşa edilmiştir.  1962 yılında 258 yatak kapasitesi bulunan kuruma aynı zamanda 100 yataklı bir de doğumevi eklenmiştir.

1969 yılının ardından bir dönem üniversitesi hastanesi olarak hizmet verse de aynı yıl 400 yatak kapasiteli olarak tekrar Devlet Hastanesine dönüştürülmüştür. 2021 yılı itibari ile tam 500 yatak kapasitesi bulunan kurum aynı zamanda doğumevi, çocuk hastalıkları hastanesi, servis poliklinikleri ve 10 katlı ana binası ile bölgenin en büyük sağlık kurumlarından bir tanesidir.

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurum bir kamu kuruluşu olması sebebiyle tüm personel alımlarını kamu personeli alım yasalarına göre yapmakta olup, gerekli görüldüğü dönemlerde başhekimlik tarafından sözleşmeli personel alımı da yapılabilmektedir. Kurumun sözleşmeli veya kadrolu olarak yapacağı tüm personel alım ilanları ilan.gov.tr, resmi gazete ve İŞKUR tarafından yayımlanmaktadır.

Yukarıda verilen devlet kanalları düzenli olarak takip edilir ve İŞKUR kaydı yapılırsa kurum bünyesinde çalışma fırsatı yakalanabilir.

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları

Sözleşmeli veya kadrolu olsun tüm işçi alımlarında adaylardan bazı gereklilikler beklenmektedir. Bu gereklilikler kimi pozisyonlar için KPSS gibi sınav puanları olabilmekte olup, bununla ilgili daha detaylı bilgiyi sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar adlı mevzuatı okuyarak edilebilirsiniz.

Gereklilikleri sağlamayan adayların iş başvurusu dikkate alınmaz ve başvuru dönemini kaçırmış sayılırlar. Alımlar toplu olarak yapıldığından bir kurum bünyesinde alım dönemi kaçırılırsa uzunca bir zaman beklemek zorunda kalınabilir.

Diyarbakır İş İlanları

Diyarbakır’daki çeşitli iş ilanlarına ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*