Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu 2023 

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

1950 yılında Düzce Sağlık Merkezi adı altında tek katlı bir bina olarak hizmet vermeye bağlayan kurum daha sonradan ilave odaların eklenmesi ile 1961 yılında 80 yatak kapasitesi bir hastane konumuna yükselmiştir.

Poliklinik ve ameliyathanelerin de eklenmesi ile Düzce Devlet Hastanesi olarak kullanılmaya başlamıştır. 1966 yılında 100 yataklı yeni bina hizmete açılmış hemen ardından 1981 yılında ise eskiden B bloğun bulunduğu yere Travmatoloji Hastanesi açılmıştır.

Düzceli hayırseverlerin desteği ile ameliyathane sayısı 2’den 6 ya çıkarılmış aynı zamanda kuruma 6 yataklı bir diyaliz bölümü eklenmiştir. 99 depreminde ağır hasar gören kurum aynı yıl tamamen yıkılarak yeniden inşa edilmiştir. 2006 tarihinden bu yana Düzce Atatürk Devlet Hastanesi adı altında sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurum tüm devlet hastaneleri gibi bir kamu kuruluşu olduğundan personel ve işçi alımlarında devlet kanalları kullanılmaktadır. Hastane ihtiyaçları doğrultusunda sözleşmeli veya kadrolu olarak personel alımı gerçekleştirebilmekte olup sözleşmeli personelin daha sonradan kadroda yer bulma şansı bulunmaktadır.

27/06/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23’üncü madde kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçiş talebine ilişkin başvurular kapsamında ilde bulunan il sağlık müdürlüğünün Evrak Kayıt Birimine kayıt yaptırmak koşulu ile yazılı dilekçe ile başvuru yapılmaktadır.

Kurumun tüm iş ilanları için ilan.gov.tr, resmî gazete veya İŞKUR takip edilebilir. Alımlar belirli bir dönemde yapılmadığından bu kaynakları sık sık inceleyerek şansınızı arttırabilirsiniz.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İş İlanları

Kurum bünyesinde alım yapılacak bazı pozisyonlar için adaylardan KPSS puanı istenmektedir. Hemşirelik vb. pozisyonlarda sözleşmeli veya kadrolu başvuru fark etmeksizin istenen puan türünden bir sınav sonucuna sahip olmanız gerekmektedir.

Bu bağlamda bir devlet hastanesinde memur, hemşire vb. pozisyonlarda çalışma hedefi bulunan adayların güncel olarak bir KPSS puanına sahip olmaları oldukça önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*