EGO İş İlanları ve İş Başvurusu 2022

EGO‘da çalışmak isteyenlere müjde! EGO iş ilanları, iş başvurusu, EGO personel alımı haberleri yazımızda.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ülkemizin en büyük ikinci kenti ve başkenti olan Ankara’da başta toplu taşıma, zabıta, altyapı hizmetleri olmak üzere birçok hizmeti gerçekleştirmektedir.

Açılımı Elektrik Gaz Otobüs olan EGO, zaman içerisinde elektrik ve gaz hizmetlerinin ayrılması ile, sadece toplu taşıma alanında faaliyet gösteren bir belediye şirketi haline gelmiştir.

EGO İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

EGO İş İlanları

Ankara, ülkenin başkenti olarak ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Şehrin ekonomik kalkınmasının devam ettirilmesi ve yaşayanların hayat kalitelerinin yükseltilmesi açısından toplu taşıma hizmetleri yüksek derece önem arz etmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi her yıl bu hizmetlerin daha da yaygınlaştırılması için çalışmalar yürütmektedir. Her yıl açılan yeni otobüs hatlarının yanında, yakın zaman içerisinde hizmete sokulacak yeni metro hatlarıyla, toplu taşıma ağı daha da genişleyecektir.

Bu hizmetlerin yürütülmesinden sorumlu olan belediye şirketi EGO, her yıl çeşitli pozisyonlar için iş ilanları açmaktadır. EGO İnsan Kaynakları Sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Nasıl Başvurulur?

EGO, devlete bağlı bir kurum olduğu için bu kurumda çalışan personeller 657 numaralı Devlet Memurları Kanunu’na tabiidirler. EGO’da çalışmak isteyen kişilerde bu kanunun emrettiği şekillerde belediye kurumlarında çalışma hakkı kazanabilirler. EGO iş ilanlarını kendi internet sitesinde, İşKur’un “E-Şube” portalında yayınlamaktadır.

Adayların sahip olmaları gereken nitelik ve eğitim koşulları pozisyonlara göre değişmekte ve bunlar ilanlarda belirtilmektedir. Sahip olunması gereken temel nitelikler ise;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • İş başvuru yapılan tarihte 18 yaşını bitirmiş olmak, 19 yaşından gün alıyor olmak.
  • Yargı kararıyla veya sağlık sorunları sebebiyle kamu haklarından mahrum bırakılmamak, tam akli ehliyete sahip olmak.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olmamak.

Bu şartları karşılamayan adayların başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Sözleşmeli personeller için farklı nitelikler aranabilmektedir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Bir ulaşım şirketi olan EGO’da açılan pozisyonlar genellikle operasyonel kadrolar ve destek birimlerini kapsamaktadır. EGO’da son yıllarda en çok personel alınan kadro otobüs şoförü kadrosudur.

  • Otobüs Şoförü: Bu pozisyonda çalışanlar EGO’nun toplu taşıma hizmetlerine tahsis ettiği otobüslerin belirlenen rotalarda genel seyir ve trafik kanun ve güvenlik kurallarına uygun olarak kullanılmasından sorumludurlar. Otobüs şoförleri vardiya ile çalışırlar. Toplu taşıma hizmetleri haftanın her günü gerçekleştiği için, hafta sonu tatillerini haftanın herhangi bir gününe denk gelebilir.

Genel Bilgiler

EGO çalışanlarının tamamı servis ve öğlen yemeği hizmetlerinde faydalanırlar. Yasalarda belirtilen hafta sonu tatili hakları pozisyonlara göre hafta içi kullandırılabilmekte, fazla mesai ödemeleri maaş ödemeleri ile gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.