EÜAŞ İş İlanları ve İş Başvurusu 2023

EÜAŞ İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

EÜAŞ’ta çalışmak isteyenlere müjde! EÜAŞ iş ilanları, iş başvurusu, EÜAŞ personel alımı haberleri yazımızda.

Diğer bir adıyla Elektrik Üretim anonim şirketi, Türkiye’nin belirlemiş olduğu enerji ve ekonomi şartlarına tamamen uygun bir şekilde elektrik üretimi yapmak için kurulmuş bir kamu kuruluşudur. EÜAŞ elektrik anonim şirketinin tamamı hazineye aittir. EÜAŞ, Türkiye’de üretimi yapılan elektriğin oldukça büyük bir kısmını karşılamaya da devam etmektedir. 2001 yılında kurulmuş olan Elektrik Üretim şirketinin genel merkezi ise; Ankara’da yer almaktadır.  Şirketin işletme türü ise; Kamu İktisadi teşebbüsü olarak bildirilmiştir. Hem ülkeye hem de insanlara birçok hizmet vermeye devam eden EÜAŞ, bünyesinde 6.000’den daha fazla personel çalıştırmaya da devam eden bir Elektrik üretim anonim şirketidir.

EÜAŞ İş İlanları

EÜAŞ devlete bağlı olan bir kuruluş olduğu için; her yıl binlerce kişiyi işe alan bir kuruluştur. İş bulmayan birçok çalışana kamu kuruluşunda yer vermeye çalışan EÜAŞ, yılın belirli zamanlarında toplu eleman alımları yapan bir şirkettir. Aynı zamanda birçok internet sitesinden de, iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Örneğin; kariyer.net üzerinden iş başvurularınızı kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

EÜAŞ devlete bağlı bir kuruluş olduğu için; vardiyaları ve çalışma saatleri de size uygun olacaktır. Aynı zamanda birçok zaruri ihtiyacınız, kurum tarafından karşılanacak ve birçok farklı yere kadar giden ulaşım araçları sayesinde işinize gelip giderken zorluk çekmeniz mümkün mertebede engellenmeye de büyük gayret gösterilecektir.

EÜAŞ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

EÜAŞ şirketine başvuruda bulunmak istiyorsanız; başvuru yaptığınız alan ne olursa olsun, cv göndermeniz çok önemlidir. Aksi takdirde yetkililerin pozisyona uygun olup olmadığınızı görüntülemesi ve hangi niteliklere sahip olduğunuzu kontrol etmesi mümkün olmayacaktır. Eğer daha önce cv oluşturmadıysanız, başvuru yapmadan önce kariyer.net üzerinden cv oluşturmanız mümkündür.

EÜAŞ İş Başvurusu Yapabileceğiniz Pozisyonlar

Her yıl birçok personel alımı yapan EÜAŞ bünyesinde çalışabileceğiniz birçok farklı kategori de yer almaktadır. Ancak başvurduğunuz pozisyonlarda hangi niteliklere sahip olmanız gerektiğini öğrenmeniz ve buna göre başvuru yapmanız çok önemlidir. EÜAŞ’ta başvurabileceğiniz pozisyonlar ise şu şekilde sıralanmıştır;

  • Elektrik Teknisyeni pozisyonu
  • Satın alma Mühendisi 
  • Tasarım Uzmanı pozisyonu
  • Tele-satış temsilcisi pozisyonu
  • Mekanik bakım pozisyonu 
  • Satış yöneticisi pozisyonlarıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*