2023 Fibabanka Staj Başvurusu ve Başvuru Şartları

isilanlari365 olarak sizler için Fibabanka’da nasıl staj yapacağınızı anlatan bir yazı derledik. Fibabanka staj başvurusu ve staj ilanlarını takip etmek için yazımızın devamından bilgi alabilirsiniz.

Fibabanka’da Staj

Özgüveni yüksek, kaliteyi yaşam tarzı olarak benimsemiş, mesleki ve kişisel gelişime önem veren, yetenekli adayların çalıştığı bu dinamik ve güçlü yapıda staj yapmak ve sektör ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen adayların Fibabanka internet sitesinde yer alan insan kaynakları birimine girerek staj başvuru formu doldurmaları ve öğrenci belgelerini eklemeleri gerekmektedir.

Aranan Özellikler

  • T.C. vatandaşı olmak.
  • Üniversitelerin 4 yıllık Bankacılıkla ilgili bölümlerinde öğrenim gören 2, 3, ve 4. Sınıf öğrencileri programa başvuru yapabilirler
  • 18 yaşından büyük olmak ve en fazla 30 yaşında olmak.
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
  • Affa uğramış dahi olsa, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak.
  • Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak.
  • Sağlık durumu, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak.

Üniversitelerden yeni mezun olacak 60 genç, kariyerlerine Fibabanka bünyesinde açılan eğitim programı ile adım atacak. İki ay sürecek konaklamalı eğitim programına katılacak genç bankacı adayları, sertifikalarını aldıktan sonra Fibabanka’da çeşitli pozisyonlarda göreve başlayacak.

Bankacı adaylar MT (Management Trainee ), ST (Sales Trainee) ve OPST (Operations Trainee) olarak, yaz dönemini kapsayan iki aylık mesleki eğitim sürecine girecek. Hem sınıf ortamında hem de iş başında güncel bankacılık, temel yönetim eğitimleri ve davranışsal eğitimleri kapsayan programlara girecek gençler, aynı zamanda Fibabanka’nın Özyeğin Üniversitesi işbirliği ile ortak düzenlediği “Fibabanka Bankacılığın ÖzÜ Sertifika” programına da katılabilecek.

Fibabanka Genel Müdürü Bekir Dildar, işe alım politikalarının başında, yeni mezunları bünyelerine katmak olduğunu söylüyor.

Fibabanka Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fibabanka staj başvurusu yapmak için öncelikle bankanın stajyer alımı yaptığı dönemleri takip etmelisiniz. Ardından yayınlanan ilanlara kariyer sitelerinden ulaşabileceğiniz gibi Fibabanka’nın web sitesinden de yapabilirsiniz.

Başvuru ve takip için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*