Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu 2022 

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

1956 yılında Gaziantep işçi sigortaları dispanseri olarak hizmet vermeye başlayan kurum zaman içerisinde artan nüfusun sağlık ihtiyaçlarına cevap verememeye başlamıştır.

Buna bağlı olarak 1967 yılında yeni bir hastane binası yapılmış aynı yıl içerisinde dispanser artık bir devlet hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

O zamanki yasalar gereğince sosyal sigortalar kurumuna bağlı olarak çalışan kurum 2005 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş bu tarihten itibaren de şu anki ismini kullanarak sağlık hizmeti vermeye devam etmiştir.

Artan yabancı nüfusun da sağlık gereksinimlerine cevap verebilecek şekilde yabancı dilde de çalışmalarını sürdüren kurum bölgede bulunan en etkin sağlık kuruluşlarından bir tanesidir.

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet hastanesi statüsü ile bir kamu kurumu olan hastane iş ilanları genel olarak İŞKUR üzerinden yayımlanmaktadır.  Kurumun ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli meslek gruplarından kadrolu veya sözleşmeli olarak işçi ve personel alımı yapılabilmektedir.

Sözleşmeli personel alımlarında geçerli yasa 657 Sayılı Kanun’un 4/B bendi olup kurumun tüm iş ilanları İŞKUR, Resmî Gazete ve ilan.gov.tr adresleri üzerinden yayımlanmaktadır. Dolayısı ile adayların bu adresleri aralıklı olarak takip etmeleri gerekmektedir.

Bir devlet kurumu olması sebebiyle belirli pozisyonlara başvuru şartları bulunabilmekte olup bu şartlardan en önemlisi çeşitli pozisyonlar için istenen KPSS puanıdır.

Bu bağlamda işe alım dönemleri öncesinde güncel bir sınav puanına sahip olmak, iş başvurusu yapabilme şansınızı arttırmaktadır.

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş İlanları

Kadro veya sözleşme fark etmeksizin gerçekleştiren tüm işçi ve personel alımlarında adaylardan 657 Sayılı Kanun’un 48.maddesinde belirtilen genel şartları yerine getirmesi beklenmektedir.

Bu bağlamda yasayı önceden okuyarak istenen gereklilikleri öğrenebilir ve personel alım dönemlerinde zaman kayı yaşamazsınız.

Hastanenin resmi web adresine ise bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gaziantep İş İlanları

Gaziantep’teki çeşitli iş ilanlarına ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.