Giresun Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

Doğu Karadeniz’in en güzel illerinden biri olan Giresun, adası ve kalesi ile bilinen ve her yıl daha fazla gelişen bir şehir. Bu bağlamda, Giresun Belediyesi personel ve memur alımları da devam ediyor. Projeleri ve altyapı çalışmalarına hız veren belediyenin, son dönemde pek çok personel aldığı biliniyor. Siz de, Giresun Belediyesi bünyesinde bir çalışan olmak ister misiniz?

Bu soruya yanıtınız evetse, bu yazımızda sizlere Giresun Belediyesi personel ve memur alımları iş başvuruları hakkında yardımcı olmaya çalışacağız. Resmi kaynaklardan derlediğimiz bilgiler ışığında, siz de nereye, nasıl başvuru yapacağınızı bu yazıdan detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Ancak öncelikle gelin ihtiyaç bulunan kadrolara ve açık pozisyonlara bir göz atalım!

Giresun Belediyesi Personel ve Memur Alımı

İhtiyaç Bulunan Kadrolara Dair

Giresun Belediyesi, 2021 süresince pek çok kadroda alımlar yapacak. 2020 ve 2019 yıllarında, aşağıdaki kadrolara periyodik olarak alımlar açılmıştı ve bu yıl da aynı şekilde kadroların genişletilmesi bekleniyor.

  • Park ve Bahçeleri korumaya ve daha güzel sosyal bölgeler yaratmaya dair belediyenin ilgili dairesinde, personel alımları gerçekleştiriliyor.
  • Son dönemde spor alanlarına dair gerçekleştirilen projeler ışığında, belediyeye bağlı pek çok kadroda memur ve personel alımı yapılıyor.
  • Belediyenin sosyal belediyecilik kapsamında sunduğu yardım hatları ve hizmetleri bünyesinde de yine personel alımları yapılmakta.

Açık Pozisyonlar ve Sınavsız Alımlar

Giresun Belediyesi personel ve memur alımları 2021 süresince, yukarıdaki temel kadrolar ve daha pek çok kadroda devam edecek. Peki, bu kadrolarda, hangi pozisyonlarda personel ve memur aranıyor?

  • Park ve bahçelerin düzenlenmesi, korunması adına temizlik görevlileri ve bahçıvanlar aranıyor.
  • Pazar alanı ve spor alanı düzenlemeleri için memur niteliğinde mühendis alımları yapılırken, aynı zamanda inşaat işçileri de alınıyor.
  • Sosyal belediyecilik alanında pek çok projeye imza atmayı hedefleyen Giresun Belediyesi’nde açık pozisyonlardan bir tanesi de yardım etkinliklerinde ve alanlarında çalışacak personel.

Belediyede Personel Olmak için Yapılması Gerekenler

Belediyede çalışmak için yapmanız gereken şey aslında oldukça basit. Giresun Belediyesi personel ve memur alımları her yıl olduğu gibi bu yıl da, İŞKUR üzerinden açılıyor. Dolayısıyla, yapmanız gereken şey şehrinizde sizlere en yakın İŞKUR merkezine gidip form doldurarak sisteme kaydolmak.

Sonrasında, eğer mesleğiniz varsa mesleğinize uygun pozisyonlarda; mesleğiniz yoksa vasıfsız işçi pozisyonlarında Giresin Belediyesi’ne başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Tarih Aralıkları Hakkında

Giresun Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında her yıl zabıta memurundan itfaiye erine, saha çalışmaları personellerinden temizlik işçilerine kadar pek çok açık pozisyonda alım yapıyor. Ancak belli bir başvuru tarihi yahut aralığı yok. İŞKUR’u sıklıkla takip edip açık ilanlara göz atarak, belediyenin iş ilanlarını yakalamalı ve aktif olduğu süre içerisinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Son olarak, vasıfsız işçi alımlarının genelde kura yöntemiyle yapıldığını da hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir