Iğdır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu 2023 

Iğdır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Iğdır Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

1964 yılında Iğdır ve çevre ilçelere sağlık hizmeti sağlamak amacı ile 50 yatak kapasiteli olarak kurulmuştur. Geçen yıllar içerisinde ilçenin nüfus hızına ve artan sağlık ihtiyaçlarına karşılık veremeyen kurum, eski devlet hastanesinin ek binası olarak 100 yatak kapasitesine çıkarılmıştır.

1992 yılında Iğdır’ın il olması sebebiyle 150 yataklı yeni bir hastanenin yapımına başlanmış hastane ancak 2004’te bitirilerek 1 sene sonra hizmete açılmıştır.

2009 tarihinde 75 yataklı Iğdır Kadın Doğum-Çocuk Hastanesi ile tek çatı altında birleşen kurum,  bu tarihten itibaren Iğdır Devlet Hastanesi adi altında 220 yatak kapasitesi ile ek ve ana binada hizmet vermeye başlamıştır. Hastane 2015 yılında yeniden modernize edilerek 250 yataklı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Iğdır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Iğdır Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet hastanesi olan kurum kamu kuruluşu statüsüne sahiptir. Bu bağlamda tüm personel, işçi ve memur alımlarını T.C. Anayasası’nın ilgili maddelerine göre yapmaktadır. Genel olarak sözleşmeli veya kadrolu işçi alımları olsa da adayların sözleşmeli olarak girip kadro bulma şansları da bulunmaktadır.

Sözleşmeli personel alımları T.C. Anayasası’nın 657 sayılı Devlet memurları kanunun 4/B maddesine göre yapılmaktadır. İlgili maddeyi okuyarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Sözleşmeli olarak kurum bünyesinde iş başladıktan sonra istenen gereklilikleri yerine getirerek kadroya geçiş için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kurumun işçi ve personel alımları için belirli bir dönem bulunmaktadır. Aynı zamanda alımlar toplu olarak yapıldığından bu alım dönemlerini kaçırmamak oldukça önemlidir. Kurumun iş ilanları İŞKUR, Resmî Gazete ve ilan.gov.tr adresleri üzerinden yayımlanmaktadır. Bu sebep ile adayların bu kanalları aralıklı olarak takip etmeleri personel alım dönemlerini kaçırmamaları için önemlidir.

Iğdır Devlet Hastanesi İş İlanları

Sözleşmeli personel alımları için Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Yönelik Esasları okuyarak kanun hakkında bilgi alınabilir. Buna ek olarak başvuru yapılacak pozisyona göre adaylardan KPSS puanı istenebilir. İstenecek puanın türü ve baraj puan yayımlanan ilanlardan kolay bir şekilde öğrenebilir.

Daha detaylı bilgi ve hastanenin Duyurular kısmını takip etmek için bu link üzerinden kurumun sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*