İSKİ İş İlanları ve İş Başvurusu 2022

İSKİ‘de çalışmak isteyenlere müjde! İSKİ iş ilanları, iş başvurusu, İSKİ personel alımı haberleri yazımızda.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, kısa adıyla İSKİ, 1981 yılında kurulmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Farklı bir tüzel kişiliğe ve bağımsız bir bütçeye sahip bir kuruluştur.

Bu kapsamda İstanbul ilinin su ve kanalizasyon hizmetlerini yerine getirmek amacıyla gereken her türlü tesisi kurmak, kurulu olanları devralmak ve tek elden işletmek amacıyla kurulmuştur.

İSKİ İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

İSKİ İş İlanları

İSKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir kuruluşudur. Bu bağlanma burada çalışmak pek çok açıdan son derece önemlidir. İSKİ’nin çalışanlarına sağladığı sosyal ve yan haklar düşünüldüğünde iş arayışında olanların hayallerini süslemektedir. Mesai saatleri 08:30 ile 17 arasıdır.

Bununla birlikte çalışılan bölüme, birime ve yapılan göreve bağlı olarak mesai saatleri değişebilmektedir. Ayrıca İSKİ çalışanlarına yemek, servis ve kreş yardımı gibi imkanlar da sunmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

İSKİ’de çalışma fırsatı yakalamak için iş ilanlarına başvuru yapmanın farklı yolları vardır. Bu yollardan ilki kurumun kendi internet sitesidir. Arama motoruna “İSKİ duyurular” yazılır. Çıkan ilk linke tıklanarak ilgili sayfaya gidilir. Burada açık iş ilanları ile ilgili duyurular ve nasıl başvurulacağına dair bilgiler mevcuttur.

İSKİ iş ilanları için başvurular şahsen de yapılabilir. Önceden hazırlanmış resimli bir özgeçmişle birlikte kuruma gidilebilir ve iş başvurusunda bulunulabilir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Özel Güvenlik Görevlisi: İlgili hukuk kuralları çerçevesinde ve genel çalışma prensipleri bağlamında kurumun, çalışanların ve diğer kişilerin güvenliğinin korunmasından sorumlu olan personeldir.
  • Tekniker: Su dağıtım şebekeleri ve buna benzer birimlerde oluşan arızaların, aksaklıkların giderilmesi, bu kapsamda önlemlerin alınması gibi konularda iş gören personeldir.
  • Muhasebe Elemanı: Kurumun ilgili muhasebe işlemlerinin eksiksiz sürdürülmesi amacıyla görev yapan muhasebecidir.
  • Veznedar: Borç ödeme, bilgi alma, abonelik gibi işlemlerin yapılmasından görevli kişidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.