İstanbul Müftülüğü İş İlanları ve İş Başvurusu 2022 

İstanbul Müftülüğünde çalışmak isteyenlere müjde! Firma iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

Kökeni Osmanlı Devleti’ne kadar uzanan İstanbul Müftülüğü,  ülkemizin en büyük ve önemli müftülük makamlarından bir tanesidir.

Türkiye nüfusunun neredeyse 4te1’ine hizmet veren İstanbul Müftülüğü, İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığından sonra ülkemizdeki en büyük Dini kurumlardan bir tanesi olan İstanbul Müftülüğü, il ve ilçelerde kurban hizmetleri, hac ve umre hizmetleri ve vaaz hizmetleri gibi çok sayıda Dini vecibeden sorumludur.

İstanbul Müftülüğü İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

İstanbul Müftülüğü İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Müftülüğü, bir devlet kurumu olsa da belirli dönemlerde Sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirmektedir. Sözleşmeli personellerin daha sonradan kurum bünyesinde kadroya girmeleri yani devlet memuru olma şansları çok yüksektir.

Sözleşmeli personeller temizlik, hatip, Vekil Müezzin gibi çeşitli meslek dallarında olabilir ve kurumun adaylar arasından düzenlediği sözlü ve yazılı sınavlar aracılığı ile seçilir.

İstanbul Müftülüğü ‘nün resmi sitesinde bulunan Münhal Kadrolar sayfasına giderek çok rahat bir şekilde güncel iş ilanlarını görebilirsiniz.

İstanbul Müftülüğü ‘nün bu sayfasına dilerseniz yeni kayıt olabilir dilerseniz de E-devlet sistemi aracılığı ile giriş yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra İstanbul Müftülüğü ‘nün resmi internet sitesinde bulunan Duyurular bölümünü de takip ederek kurumun yayınladığı her türlü fırsatı öğrenebilir, tüm sınav ve personel alımlarından haberdar olabilirsiniz.

İstanbul Müftülüğü İş İlanları

Ülkemizin en büyük Dini kurumlarından bir tanesi olan İstanbul Müftülüğü, aynı zamanda kul hakkı gözeterek yaptığı adaletli sınav ve mülakatları ile Dini değerleri yüksek adaylara devlet memurluğunun kapısını açabilecek güzide bir kurum.

Bu bağlamda müftülüğün resmi sitesine giderek yazımızda anlatılan adımları uygulayabilirsiniz.

İstanbul Müftülüğü ile ilgili tüm sınav, personel alımı ve Münhal Kadroları sitemiz aracılığı ile kolayca takip edebilirsiniz.

İstanbul İş İlanları

İstanbul şehrinde müftülük iş ilanları haricinde çeşitli alanlarda personel alımı yapılmaktadır. Bu ilanlara ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.