Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ‘de çalışmak isteyenlere müjde! Kahramanmaraş Belediyesi iş başvurusu, iş ilanları ve personel alımı haberleri yazımızda.

Doğu Akdeniz bölgesindeki en kalabalık şehirlerden bir tanesi olan Kahramanmaraş, Büyükşehir Belediyesi kapsamında iş alımlarına devam ediyor. 2021 Süresince, belediyede ve belediyeye bağlı pek çok kurumda hem memur hem de personel alımı yapılıyor. Peki nasıl? Belediyede yahut bağlı kurumlarında sözleşmeli personel, geçici personel, memur olabilmek için izlemeniz gereken yollar neler?

Bu yazımızda sizin için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımlarına değinecek, nasıl başvuru yapabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde, resmi kaynaklardan derlediğimiz bilgilerle anlatacağız. Öncelikle, alım yapılan kadrolardan ve muhtemel açık pozisyonlardan başlayalım.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

2021’de Hangi Kadrolar Personel ve Memur Alımına İhtiyaç Duyacak?

Kahramanmaraş’ın il ve ilçe belediyelerinde, sıklıkla personel ve memur ihtiyacı doğabiliyor ve alımlar, duyurulardan hemen sonra başlatılıyor. Genellikle, Kültür ve Sosyal İşler, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Zabıta Hizmetleri ve Kaski gibi kadrolara daimi personel alımları açılıyor. Bunun yanı sıra, etkinliklerde ve festivallerde, geçici personellere de ihtiyaç duyuluyor. Siz de, saydığımız kadrolarda ve daha pek çok belediye kurumunda, memur ya da personel pozisyonlarında, daimi ya da geçici çalışmak istiyorsanız, resmi başvuru kaynaklarını paylaşmadan önce, çalışabileceğiniz açık pozisyonlara göz atalım.

Personel ve Memur Adayları için Açık Pozisyonlar

Aktif bir şekilde projelerine devam eden ve hem istihdam yaratmak hem de şehri güzelleştirmek amacıyla çözümler üreten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İşkur, Kamek ve belediyenin resmi sitesi üzerinden duyurular yapıyor. Beden işçileri, zabıta memurları, itfaiye erleri, belediyenin son yıllarda etkin olarak kullandığı çözüm masasına yönelik saha çalışmaları personelleri ve çağrı merkezi temsilcileri, bazı açık pozisyonlar olarak sıralanabilirler.

İlkokul mezunlarından ön lisans mezunlarına kadar işsiz hemen herkesin, yukarıdaki kadrolara belli şartlara uyması koşuluyla girebileceğini bildirelim.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Gelelim, iş başvurularını nasıl gerçekleştirebileceğinize. Eğer bir mesleğiniz varsa ve işsizseniz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi personel adayı olarak İşkur’a başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Çoğu zaman, belediye tarafından açılan iş ilanlarının buradan yayınlandığını biliyoruz. Devlete bağlı bir kurum olan İşkur’unresmi web sitesi iskur.gov.tr ya da şehrinizdeki en yakın İşkur genel merkezinden formunuzu doldurup kaydolarak, Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ilanlara rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz.

Eğer bir mesleğiniz yoksa, Kamek tarafından sunulan meslek edindirme kurslarına katıldıktan sonra sertifikanızı alabilir ve belediyede iş bulabilirsiniz. Kamek hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın (http://kamek.kahramanmaras.bel.tr/).

Başvuru Tarih Aralıkları

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi personel alımları 2021 süresince, farklı ihtiyaçlar doğrultusunda devam edecek ve iş alımlarının çoğu İşkur üzerinden gerçekleştirilecek. Dolayısıyla, kesin bir başvuru tarihi, herhangi bir kadro ya da açık pozisyon için bulunmamakta. Kısa süre içerisinde İşkur’a kaydolarak siz de belediye personeli olmak adına ilk adımı atabilir, sonrasında ilanlara başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*