Kars Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

Doğu Anadolu bölgesinin gözde illerinden biri olan Kars, son yıllarda Doğu Ekspresi’nin ünlenmesi ile bir hayli ilgi görüyor. Bunun yanı sıra, Kars Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, 2021 boyunca pek çok kadroda alım yapmaya da devam ediyor. Hem kültür ve turizm hem de altyapı çalışmaları kapsamında pek çok personel ve memura ihtiyaç duyan Kars Belediyesi’nde bir çalışan olmak ister misiniz?

Bu yazımızda sizler için, resmi kaynaklardan aldığımız bilgileri derledik ve Kars Belediyesi iş başvuruları, iş ilanları takibi hakkında her şeyi açıkladık. Siz de, belediyede çalışmak istiyor ancak aktif ilanları nasıl bulabileceğinizi bilmiyorsanız, yazımızı okumaya devam ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kars Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolarda Personel ve Memur İhtiyacı Var?

Kars Belediyesi personel ve memur alımları, yıl boyunca ihtiyaç dahilinde devam edecek, ancak başlıca kadrolardan örnek vermek gerekirse, aşağıdaki gibi listelenebilir.

  • Çağrı merkezi kadrosunda sıklıkla personeller istihdam ediliyor. Belediyenin en yeni sosyal belediyecilik projesi, oldukça fazla ilgi görüyor.
  • Zabıta Dairesi kadrosu kapsamında, her yıl olduğu gibi sınavlı memur alımı yapılıyor. KPSS’den 50-60 aralığında taban puan talep ediliyor.
  • İtfaiye Dairesi de memur alımı yapan kadrolardan. Sınavlı olarak alım yapan bu kadroda da taban puan talebi, 50-60 aralığında.
  • Bilişim Dairesi kadrosunda, belli dillere hakim personel ve memurlar aranıyor.

Açık Pozisyonlar Hakkında

Kars Belediyesi’nde ihtiyaç olan birkaç kadroyu sizin için örnekledik, peki açık pozisyonlar hakkında bilginiz var mı? Belediyede, ne olarak çalışabileceğinizi biliyor musunuz? Birkaç örnek de, açık pozisyonlara dair sunalım.

  • Temizlik İşçileri: Genelde vasıfsız işçi sınıfında bulunan temizlik işçileri açık pozisyonu, yıl içerisinde birkaç defa dolduruluyor.
  • Zabıta Memuru: KPSS şartlı olarak, zabıta memuru alımları da devam ediyor.
  • Yazılımcı: Kars Belediyesi’nin Bilişim Müdürlüğü bünyesinde çalışacak yazılımcılar aranıyor.
  • Büro Personeli: Son olarak, belediye bünyesinde çalışacak büro personeli açık pozisyonu da, sıklıkla iş ilanı açılan pozisyonlardan bir tanesi.

Kars Belediyesi’ne İş Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Kars Belediyesi personel ve memur alımları, yalnızca tek kanaldan yapılıyor. Hemen her belediye gibi, Kars’ta da bu kanal İŞKUR olarak biliniyor. Dolayısıyla, belediyede personel, geçici ya da daimi işçi, memur olabilmek için; öncelikle İŞKUR’a kaydolmalı, sonrasında aktif ilanları buradan görüntülemeli, buradan başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Şehrinize en yakın şubeden ya da iskur.gov.tr üzerinden sisteme kaydolabilir, aynı zamanda aktif iş ilanlarına rastlayabilirsiniz.

Başvuru Tarih Aralıkları Hakkında

Kars Belediyesi’nde personel yahut memur alımları, hiçbir şekilde belirli bir tarihte yapılmıyor. Sadece ihtiyaç dahilinde, İŞKUR üzerinden ilanlar açılıyor. Bu sebepten, haftada en az bir defa İŞKUR’a girerek, Kars Belediyesi personel ve memur alımları ilanlarını kontrol etmenizde fayda görüyoruz. Başvuru şartlarına uygunsanız, ilan aktif olduğu süre içerisinde online olarak ya da şubeden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir