Kırıkkale Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Kırıkkale Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Kırıkkale Belediyesi ‘de çalışmak isteyenlere müjde! Kırıkkale Belediyesi iş başvurusu, iş ilanları ve personel alımı haberleri yazımızda.

Türkiye’nin İç Anadolu bölgesinde yer alan ve hem üniversitesi hem de gelişime yönelik projeleri ile bilinen Kırıkkale, 2021 süresince belediye bünyesinde personel ve memur alımı gerçekleştiriyor. Bazı kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilen Kırıkkale Belediyesi personel ve memur alımları hakkında herhangi bir bilginiz var mı? Yoksa ve belediye bünyesinde çalışmaya başlamak istiyorsanız, bu yazıyı sizin için detaylı bir biçimde hazırladık.

Resmi kaynaklardan aldığımız bilgileri paylaşacağımız yazımızda, Kırıkkale Belediyesi bünyesinde personel ihtiyacı bulunan kadroları, sınavlı ve sınavsız alımları, açık pozisyonları ve başvuru yollarına dair en doğru yönlendirmeleri bulabilirsiniz.

Kırıkkale Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolara Personel Alımı Yapılacak?

Belediye bünyesinde, 2021 yılı içerisinde pek çok kadroda alım yapılıyor. Ancak başlıcalarını saymak gerekirse, aşağıdaki gibi sıralanabilirler.

  • Kültür sanat hizmetleri kadrosu, gelişmekte olan bir şehir olarak da bilinen Kırıkkale’de personel ve memur alımını sıklıkla gerçekleştiren kadrolardan.
  • Su ve Kanalizasyon İşleri kadroları kapsamında, memur ve personel alımları yapılıyor.
  • Fen İşleri Daireside, altyapı çalışmalarına katkıda bulunacak personeller istihdam ediyor. Personeller, genelde sınav gerekmeksizin alınıyor. Bunun yanında, memur alımları da yapılmakta.

Açık Pozisyonlar ve Sınavsız Alımlar

Kırıkkale Belediyesi personel ve memur alımlarına yönelik iş başvurularını nasıl yapabileceğinizi anlatmadan önce, bir de açık pozisyonlara detaylı bir biçimde göz atalım. Aşağıdaki gibi pek çok yeni açık pozisyonu 2021 süresince iş ilanlarında görebileceksiniz.

  • Güvenlik Görevlisi: Parklarda ve müzelerde görevlendirilecek güvenlik görevlisi alımları gerçekleştirilmekte.
  • Temizlik İşçisi: Fen İşleri Dairesi tarafından sıklıkla temizlik işçisi pozisyonunda, sınavsız personel istihdamı yapılıyor.
  • Beden İşçileri: Altyapı çalışmalarına destek vermesi amacıyla beden işçileri de, yine sınavsız olarak doldurulan açık pozisyonlardan.
  • Mühendis: Yeni projeler için geçici süreyle çalıştırılacak mühendis alımları yapılıyor.
  • Tesisatçı: Su arızaları ve benzeri su işlerinde çalıştırılmak üzere alımı yapılan bir diğer açık pozisyon da tesisatçı olarak biliniyor.
  • Gişe Memuru: Belediyenin pek çok kurumunda çalıştırılacak gişe memurları da sınavlı ve sınavsız biçimde alınmakta.

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

Kırıkkale Belediyesi personel ve memur alımları için resmi başvuru yollarını ararken, oradan oraya, yalan yanlış bilgilerle yönlendirildiğinizi biliyoruz. Sizin için en doğru yolu açıklayalım: belediyede personel ve memur alımları İŞKUR üzerinden gerçekleştiriliyor. Hem aktif iş ilanlarını görmek hem de başvuru yapabilmek için, İŞKUR sistemine kaydolmanız gerekiyor.

Sınavsız alımlar, genelde İŞKUR aracılığıyla kura yöntemiyle yapılırken; sınav gerektiren memur alımları için yüksek puan büyük bir etken.

Başvuru Tarihleri Hakkında Bilgilendirmeler

Kırıkkale Belediyesi iş ilanları, sadece kadroların ihtiyaçları dahilinde açılıyor. Dolayısıyla, net bir başvuru tarihi verilmesi imkansız. İŞKUR web sitesinden ya da genel merkezdeki panolardan, belediyenin iş ilanlarını haftalık olarak takip etmenizi; başvuru gerekliliklerine uyduğunuz ilanlara yine bu kurum üzerinden, ilan aktifken başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*