Komek İş İlanları ve İş Başvurusu 2022

Komek’te çalışmak isteyenlere müjde! Komek iş ilanları, iş başvurusu, Komek personel alımı haberleri yazımızda.

Komek, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren bir eğitim kurumudur. Meslek edinme kursları ile hizmet sunan Komek, kursları başarı ile tamamlayan bireylere iş bulma imkânı sunmaktadır. Komek, kendi bünyesine de personel alımı yapmaktadır. 

Komek İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Komek Güncel İş İlanları

Komek, verdiği geniş çaplı hizmette personellere ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle çalışan alımları gerçekleştirilmektedir. Güncel iş ilanları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bireyler, internet üzerinde ilan yayını yapan web sitelerine ya da Komek resmi internet sitesine göz atabilmektedir. 

Komek, bireyler meslek hayatına hazırladığı için yapacağı personel alımlarında özenli davranmaktadır. Ancak alımlar, yalnızca eğitim sektöründe çalışan bireyler ile sınırlı değildir. Komek binalarında eğitimin dışında çalışması gereken belli başlı personellere de ihtiyaç bulunmaktadır. 

Komek İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Komek iş başvuruları, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü düzenlemelerine göre gerçekleştirilmektedir. Bu düzenlemeye göre bizzat başvuru seçilmiştir. Bu demek oluyor ki, Komek bünyesinde faaliyet göstermek isteyen bireyler direkt olarak Halk Eğitim Merkezi adı altında kurulan kurumlara gitmelidir. 

Eğitmen olarak çalışmak isteyen bireyler, öğretmenlik branşlarından mezun olmalıdır. Eper ilgilenilen bölüm üzerine bir yükseköğrenim bitirilmemiş ise, mutlaka kurs ya da eğitim sertifikası alınmış olmalıdır. 

Komek, iş başvuruları için belirli bir tarih belirlememiştir. Zira personel ihtiyacı doğduğu takdirde çalışan alımları yapılmaktadır. Bu nedenle belirli bir tarihe bağlı kalmadan düzenli olarak internet üzerinden ilanları takip etmeniz tavsiye edilmektedir. Eğer başvuruları kaçırırsanız, bir sonraki belirsiz tarihli alıma kadar beklemeniz gerekecektir. 

Komek İş Başvurusu Yapabileceğiniz Pozisyonlar

Komek bünyesinde çalışmak isteyen bireyler, 3 temel alan için aday olabilmektedir. Personel alımı yapılacağı zaman başvuruda bulunabileceğiniz alanlar aşağıda belirtilmektedir.

Eğitmen: Komek eğitmenlik alanında faaliyet gösterecek olan bireyler, nitelikli öğrenciler yetiştirmek ile sorumludur. Bunun yanı sıra bilgilendirme yapmak da eğitmenlerin görevleri arasındadır. 

Güvenlik Görevlisi: Komek güvenlik görevlileri Komek hizmet binasının, öğrencilerin, eğitmenlerin, değerli eşyaların güvenliğini sağlamak ile görevlidir. 

Temizlik Görevlisi: Komek’te çalışacak olan temizlik görevlileri bina içerisinde gerekli yerlerin hijyenik olmasını sağlamak ile görevlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.