Mardin Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Mardin Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Ülkemizin en kalabalık 26. şehri olan ve büyükşehir statüsünde bulunan Mardin Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, iş alımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ilkokul mezunlarından ön lisans mezunlarına kadar geniş bir portföyde yüzlerce vatandaşı istihdam eden belediyede, 2021’de de belli kadrolarda ihtiyaçlar mevcut.

Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ya da belediyeye bağlı kurumlarda çalışmak, daimi bir personel olmak ister misiniz? Bu soruya yanıtınız evetse, bu yazımızda sizin için resmi kaynaklardan derlediğimiz gerçek bilgileri sunacağız. Başvuru yolları, açık kadrolar ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolarda Personel ve Memur Açığı Mevcut?

Mardin Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında 2021 itibariyle pek çok kadroda alım yapacak. Bakıldığında, şehrin su ve kanalizasyon işlerinden sorumlu olan MARSU’da belli kadrolarda, Fen İşleri Dairesi içerisinde saha çalışmaları ve beden işçisi kadrosuna, Kültür ve Turizm Dairesi kadrosunda ise sözleşmeli personellere dair alımlar yapılıyor.

Siz de geçici ya da daimi bir personel olarak belediyede çalışmaya başlamak istiyorsanız, öncelikle sınavsız alımlardan ve açık pozisyonlardan bahsedelim, sonrasında ise başvurularınızı nasıl gerçekleştirebileceğinizi adım adım anlatalım.

Açık Pozisyonlar ve Sınavsız Alımlar

Belediyenin sınavsız personel alımları sıklıkla yapılıyor ve bu alımlar hem web sitesinden hem de resmi birkaç kanaldan duyuruluyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi personel alımları, bilhassa temizlik işçisi, şoför, saha çalışmaları personelleri, zabıta, itfaiye eri ve güvenlik görevlisi gibi pozisyonlarda yapılıyor. Bu alımlar, genelde KPSS puanı istemiyor, ancak istediğiniz pozisyona dair bir mülakata ve yetenek sınavına sokulabiliyorsunuz.

Memur olmak için ise KPSS şartı aranan bazı kadrolara direkt olarak belediye aracılığı ile başvuru yapmanız isteniyor. Peki, sınavlı ya da sınavsız fark etmeksizin bu açık pozisyonlara nereden ulaşabilir, aktif iş ilanlarını nereden görebilirsiniz?

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

Mardin Büyükşehir Belediyesi personel alımları için iş ilanları genelde İşkur üzerinden duyuruluyor. Türkiye’de bulunan tüm belediyelerde, son yıllarda İşkur üzerinden istihdam yaratıldığı görülmekte. Dolayısıyla, hem aktif ilanları görebilmek hem de yeni ilan açıldığında direkt başvurabilmek için, İşkur’a kaydolmanızı tavsiye ederiz.

Eğer bir mesleğiniz varsa, belediyede iş bulmanız çok daha kolaylaşacaktır. Elinizde bir mesleğiniz yoksa, öncelikle meslek edindirme kurslarına gitmenizi önerebiliriz. Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde de, her belediyede olduğu gibi ücretsiz meslek edindirme kursları bulunmakta.

Başvuru Tarihleri Hakkında Bilgilendirmeler

Mardin Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, spesifik bir başvuru tarihi mevcut değil. İhtiyaç doğrultusunda, ilanlar tarih gözetilmeksizin açılabiliyor ve yeterli başvuru geldiğinde kapatılıyor. Dolayısıyla, sık sık İşkur’u takip etmenizde ve belediyenin açtığı iş ilanlarına çabuk başvuru yapmanızda fayda var.

Ek olarak, iskur.gov.tr üzerinden de sisteme kaydolabileceğinizi hatırlatalım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*