Merkez Bankası Çay ve Temizlik Görevlisi Alımı 2023

Merkez Bankası Çay ve Temizlik Görevlisi Alımı

Merkez Bankası’nda çalışmak isteyenlere müjde! Merkez Bankası iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri isilanlari365.com’da! Merkez Bankası çay ve temizlik görevlisi alımı yapacak.

TCMB olarak da bilinen Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, 30 Haziran 1930 tarihinde kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin para ve kredi politikasını yürüten, veznedarlık görevini üstlenen, iktisadi ve mali danışmanlığını yapan bir ekonomik kurumdur.

Kağıt para, yani banknot basma tekelini elinde bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı olan, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünce basılan madeni paraların tedavülü de sağlanır.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası EFT, EMKT sistemlerinin de ülkemizdeki sahibidir. Ayrıca Tüm Dünya Bankalararası Mali İletişim Topluluğu Türkiye ayağını yürütür. Büyük bir Elektronik Veri Dağıtım Sistemine sahiptir. Kurumun organizasyon yapısı yönetimsel birimleri bakımından,

 1. Genel kurul,
 2. Banka meclisi,
 3. Para Politikası kurulu,
 4. Denetleme Kurulu,
 5. Başkanlık,
 6. Yönetim Komitesi şeklindedir.

Merkez Teşkilatı ise Araştırma Genel Müdürlüğü, Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğü, Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü, Teftiş Kurulu Başkanlığı dahil birçok birimden meydana gelir. Bankanın Türkiye çapında çok sayıda şubesi yer almaktadır. Ayrıca ülke dışında da bir takım temsilcikleri yer almaktadır.

Merkez Bankası Çay ve Temizlik Görevlisi Alımı

Merkez Bankası Banka Temizlikçi İş İlanları

Merkez Bankası büyük bir yapıya sahiptir. Büyümesine kararlı ve istikrarlı bir şekilde devam etmesi nedeniyle, zaman zaman personel ihtiyaçları da olmaktadır. Kurum, bunları karşılamak için iş ilanları vermektedir.

Bu çerçevede alım gerçekleştirilebilecek çok sayıda kadro grubu vardır. Temizlik Personelleri de bunlar arasında bulunmaktadır. Söz konusu çalışanların görevleri arasında çöpleri toplama ve boşaltma, temizlik malzemelerini takviye yapma, görevli oldukları alanı silme ve süpürme gibi sorumluluklar yer almaktadır.

Merkez bankası temizlik personeli gereksinimleri olduğu zaman bunları yayınlayarak, adayları bilgilendirmektedir. Eğer iş arıyorsanız kendi sitesini takip etmeniz yeterlidir. Böylece yayınlandığı zaman görebilir, yetkinlikleriniz uygunsa müracaat edebilirsiniz. Duyurular farklı dönemlerde yayınlanabileceği için düzenli takip edilmelidir.

Merkez Bankası Banka Çaycı Alımı

Merkez Bankası iş ilanlarını gereksinimlerine göre yayınlamaktadır. Bu nedenle farklı kadrolara dair alımlar olmaktadır. Eğer yakından takip ederseniz kendinize uygun iş fırsatlarını bulmanız mümkündür. Alımlar, Türkiye’de bulunan şubelerinden herhangi bir tanesine yönelik olabilir.

Söz konusu kadrolar arasında çaycı personeller de vardır. Bu personelin görevleri arasında çay, kahve ve diğer meşrubatları hazırlama, personele ikram etme, boşalan bardakları toplama, bardakları yıkama gibi sorumluluklar bulunmaktadır.

Eğer bu kadrolarla ilgileniyorsanız, yakından takip etmeniz şarttır. Nitekim ilk ve son başvuru tarihleri mevcuttur. Son gün dolduğu takdirde başvurular artık alınmadığı için dikkatli davranmanız gerekir. Aksi durumda yetkinliklerinize uygun fırsatlar kaçırılabilir.

Şayet size uygun bir kadro bulmuşsanız, başvuru işlemleri vakit kaybetmeden tamamlanmalıdır.

Merkez Bankası Banka Çay ve Temizlik Görevlisi İş Başvurusu

Merkez Bankası personel alımlarını yılın farklı zamanlarında yapmaktadır. Eğer kurumda çalışmak istiyorsanız, iş ilanlarına şu şekilde ulaşmanız mümkündür;

 1. https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/TR/TCMB+TR sitesine giriş yapın.
 2. Sol üst köşeden banka hakkında üzerine tıklayın.
 3. Seçeneklerden insan kaynakları üzerine tıklayın.
 4. Yönlendirildiğiniz sayfada iş ilanlarını inceleyin.

Böylece hangi pozisyona alım olduğunu, başvuru tarihlerini ve nasıl müracaat edebileceğinizi görebilirsiniz. Ardından tüm işlemleri buna göre gerçekleştirebilirsiniz. Kurum kendi sitesi üzerinden farklı kadrolara dair ilan verebileceği için buna çay ve temizlik görevlisi personelleri de yer almaktadır.

Dolayısıyla söz konusu kadrolarla ilgileniyorsanız da resmi sitesinden çözüm bulmanız mümkündür. Başvuru öncesinde kadroda aranan şartları incelerseniz, size uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

6 yorum

 1. 2 sene önce merkezbankasından.mecbur kaldıgım.icin.ayrılmak.zorunda kaldım.annem vefat.ettikden sonra felcli.babama bakan olmadıgını.müdürlerime söylememe ragmen istafe.etmek zorunda kaldım.babam bizimle gelmeye.ikna oldu.ama işimden.oldum.iseme geri dönmek.istiyorum.temizlik.yemekhane.bölümündeydim.işe geri.alınmak.istiyorum.merkez bankası.tanıyormuş.şehir.önemli.degil.istanbul.izmir.farketmez.yeterki.işime.geri.döneyim. 8.yıllık.calışanım tazminat bile almadım.işime dönmek.istiyorum.yardımcı.olursanız sevinirim.selamlar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*