Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi Alımı 2023

Merkez Bankası’nda çalışmak isteyenlere müjde! Merkez Bankası iş ilanları, iş başvurusu, Merkez Bankası personel alımı haberleri yazımızda. Merkez Bankası ülke geneli bir çok şubesinde güvenlik görevlisi alımı yapacak. Merkez Bankası güvenlik görevlisi alımı iş ilanları yazımızda!

Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi Alımı

Merkez Bankası gibi köklü ve değerli bir bankanın olmazsa olmaz birimlerinden bir tanesi de güvenlik birimidir. Güvenlik birimi için personel alımlarını gerçekleştiren Merkez Bankası insan kaynakları yetkilileri, başvuru yapacak olan adayların silahlı güvenlik görevlisi sertifikasına sahip olmalarını ön şart olarak belirlemiştir.

Bu sertifikaya sahip olan ve Merkez Bankası’nda çalışmak isteyen adayların Merkez Bankası resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Güvenlik Görevlisi Genel Nitelikler

  • 5188 Sayılı yasa gereği Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı sahibi
  • Minimum 6 ay deneyim sahibi ya da yetiştirilmek üzere
  • Takım çalışmasına yatkın, gelişime açık
  • 20-38 Yaş arasında erkek ya da bayan adaylar

Güvenlik Görevlisi İş Tanımı

Özel güvenlik hizmetleri çerçevesinde alınan her türlü güvenlik tedbirinin birinci hedefi suç girişimlerine karşılık caydırıcılık sağlamaktır. Caydırıcılığın sağlanamaması halinde meydana gelen olaylara, yasalarda özel güvenlik görevlilerine tanınan yetkiler ve yükümlülükler çerçevesinde müdahale edilmesi gerekmektedir.

Güvenlik Görevlisi İş Başvurusu

Merkez Bankası personeli olmak isteyenlerin kurumun internet sitesi insan kaynakları bölümünce yapılan personel alım ilanlarını takip etmeleri gerekmektedir.

Başvuruda istenen belgelerin arasında katılmış olduğunuz seminerler ve kullanmış olduğunuz programların eğitim belgelerini eklemeniz işe alınmanız da olumlu puanlar katacaktır.

Başvuru için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*