Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

2021 Belediye seçimleri süresince en çok merak edilen şehirlerden bir tanesi olan ve nihayetinde yönetimin değiştiği Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alımlarını da bu bağlamda yenileyip hızlandırdı. Pek çok kadroda değişikliğin yapılması planlanıyor ve yeni projelerin gelmesine de kesin gözüyle bakıldığından, belediyede personel ve memur ihtiyacının artabileceği aşikâr. Peki, artan açık pozisyonlardan birine başvurarak, bir belediye çalışanı olmaya ne dersiniz?

Bu yazımızda sizin için Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alımları hakkında ayrıntılı bilgiler sunacağız. Memur alımları kapsamında da yapacağımız bilgilendirmeler ve resmi başvuru yolları ile birlikte siz de belediyede çalışmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolar Alıma Açılacak?

Mersin, 2021 süresince pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak ve etkinliğe bağlı dairelerde, geçici personellere ihtiyaç duyulacak. Festival ve fuarlar, bunlardan sadece bazıları. Geçici personel alımlarının yanı sıra, Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alımları kapsamında Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi, Zabıta Dairesi, Bilgi İşlem Dairesi gibi kadrolarda da daimi personel alımı yapmayı planlıyor.

Memur alımları için ise KPSS puanınız dahilinde, tercih dönemlerinde Mersin’in belediyeye bağlı açık memur kadrolarını tercih listenize ekleyebilmeniz mümkün. Özellikle Fen İşleri ve İmar, Şehircilik Dairesi kapsamında memur alımlarının yapılması bekleniyor.

Personel Adayları için Açık Pozisyonlar

Personel adayları, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve belediyeye bağlı kurumlara sınav gerekmeksizin başvuru gerçekleştirebiliyorlar. Örneğin, geçtiğimiz aylarda belediyenin yapmış olduğu duyuruyla birlikte, 20’den fazla daimi şoför alımı yapılmıştı. Zabıta memuru, itfaiyeci; bölge parkları, hayvanat bahçeleri, hayvan barınakları, kütüphane, müze gibi alanlara yönelik saha görevlileri, temizlik işçileri, beden işçileri ve dahası, açık pozisyonlar arasında yer alıyor.

Peki, Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alımları nereden yapılıyor ve başvurularınızı nasıl gerçekleştireceksiniz? Adım adım anlatalım.

Başvuru Yolları ve Duyurular

Öncelikle KPSS sınavına girmeksizin, belediyede kamu personeli olarak çalışmak istiyorsanız, alımları ve duyuruları sıklıkla takip etmeniz gerekiyor. Bunun en doğru yollarından biri ise İşkur. Artık hemen her belediyenin bağlı olduğu İşkur’a kaydolarak, çok rahat bir biçimde Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alımı duyurularını takip edebilir, başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İşkur’a, şehrinizdeki en yakın resmi merkezden ya da iskur.gov.tr üzerinden kaydolabilir, https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx buradaki sayfadan açık pozisyonlara göz atabilirsiniz. İlginizi çeken bir pozisyon olduğunda, yapmanız gereken tek şey, online başvuru.

Başvuru Tarihleri ve Bilmeniz Gerekenler

Büyükşehir Belediyesi memur alımları, devlet aracılığıyla gerçekleştiğinden ve KPSS puanınız gözetildiğinden, tercih dönemlerine önem vermeli ve her yıl belirlenen tarih aralıklarında tercih listenizi tamamlayıp göndermiş olmalısınız. Ancak sınavsız personel alımları için belirli bir başvuru tarihi aralığı mevcut değil. Her pozisyon için ihtiyaç dahilinde, İşkur aracılığıyla duyurular, alıma dair şartlar yayınlanıyor ve ilan açık olduğu sürece başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir