Mersin Müftülüğü İş İlanları ve İş Başvurusu 2023 

Mersin Müftülüğü İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Mersin Müftülüğünde çalışmak isteyenlere müjde! Mersin Müftülüğü iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

Mersin Müftülüğü, tarihi 1910’lu yıllara dayanan ülkemizin en köklü müftülük kurumlarından bir tanesidir. Günümüze kadar 20’den fazla müftünün görev yaptığı bu güzide kurum, Mersin ilinde bulunan 2 Milyona yakın Müslümana hizmet vermektedir.

İlçe müftülükleri ile birlikte Mersin’deki tüm Dini Vecibelerin yerine getirilmesi, Kur’an kurslarının açılması ve Umre hizmetleri gibi pek çok önemli görevi bulunan Mersin Müftülüğü, müftüleri ve müftü yardımcıları ile her an Müslüman halkın ihtiyaçlarına cevap verebilecek yetkin bir kurum konumundadır.

Mersin Müftülüğü İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Mersin Müftülüğü İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Müftülüğü, bir devlet kurumu olarak işlevini yerine getirse de , özel ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemlerde Sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirmektedir.

KPSS sınavından bağımsız olarak yapılan bu alımlarda adaylar sözleşmeli olarak çalışma şansı yakalarlar.

Sözleşmeli personellerin daha sonradan kurum bünyesinde kadroya girmeleri yani devlet memuru olma şansları bulunmaktadır.

Sözleşmeli personeller temizlik, hatip, Vekil Müezzin, şoför ve bekçi gibi çeşitli meslek dallarında olabilir ve kurumun adaylar arasından düzenlediği sözlü ve yazılı sınavlar aracılığı ile seçilir.

Mersin Müftülüğü ‘nün resmî internet sitesinde bulunan Münhal Kadrolar sayfasına giderek kurum bünyesinde bulunan tüm ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Mersin Müftülüğü ‘nün bu sayfasına dilerseniz bir üyelik oluşturarak dilerseniz de E-devlet sistemi aracılığı ile giriş yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Mersin Müftülüğü ‘nün resmi internet sitesinde bulunan Duyurular bölümünü de takip ederek kurumun yayınladığı her türlü fırsattan haberdar olabilir, tüm sınav ve personel alımlarından haberdar olabilirsiniz.

Mersin Müftülüğü İş İlanları

1918 yılından beri Mersin’de bulunan Müslüman halka en iyi şekilde hizmet vermekte olan Mersin Müftülüğü, aynı zamanda kul hakkı gözeterek yaptığı adaletli sınav ve mülakatları ile Dini değerleri yüksek adaylar için memurluğun kapısını açabilecek güzide bir kurum.

Bu bağlamda müftülüğün resmî sitesine giderek yazımızda anlatılan adımları uygulayabilir ve bu güzide kurumda çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

Mersin Müftülüğü ile ilgili tüm sınav, personel alımı ve Münhal Kadroları sitemiz aracılığı ile kolayca takip edebilirsiniz.

Mersin’deki çeşitli iş ilanlarına ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayın.

Mersin İş İlanları

Mersin’deki çeşitli iş ilanlarına ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*