Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Bilhassa tatilcilerin yaz sezonunda en sık tercih ettikleri yer olan Muğla Büyükşehir Belediyesi personel alımları kapsamında yaz sezonuna da hazırlık yapıyor. İstihdam konusunda, tatil yöreleri oldukça aktif bir biçimde çalışmalarını sürdürebiliyorlar, çünkü geçici personel ihtiyacı hemen her ay doğabiliyor. Bugünkü yazımızda, Muğla Büyükşehir Belediyesi ya da belediyeye bağlı kurumlarda çalışmak isteyenlere yol göstermeye çalışacağız.

Siz de, belediyede personel olmak ve açık pozisyonları görerek başvurunuzu resmi kanallara, hızlı bir biçimde yapmak isterseniz, bu yazımızda resmi kaynaklardan derlediğimiz bilgileri paylaşacağız.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolarda İhtiyaç Var?

Muğla Büyükşehir Belediyesi memur ve personel alımları, özellikle yaz ayları yaklaşırken Kültür, Turizm ve Spor Dairesi kadrosunda fazlaca yapılıyor. Bir tatil turizmi merkezi olan Muğla’nın pek çok tatil beldesinde, rahatlıkla geçici personel olabilme şansınız var. Bunun yanında, yol çalışmaları ve benzeri işleri yürüten Fen İşleri Dairesi de yıl boyunca geçici saha personelleri arıyor.

Muğla’nın su işlerinden sorumlu ve belediyeye bağlı kurumu MUSKİ’nin de 2021’de personel ihtiyaçlarının olabileceğini hatırlatalım.

Açık Pozisyonlar ve Alımlar Hakkında

Geçtiğimiz yıllarda, Büyükşehir Belediyesi tarafından sınavsız bir biçimde, işçi statüstünde istihdam edilen yüzlerce vatandaş vardı. Bunlar, silahsız güvenlik görevlisi, inşaat teknikeri, sürekli ya da tam zamanlı işçi gibi açık pozisyonlara kabul edildiler. 2021 Yılında da, kültür sanat etkinliklerinde görev alacak personeller, temizlik işçileri; turizm beldelerinde görev alacak rehberler ve güvenlik görevlileri aranıyor.

Mali İşler Dairesi kapsamında geçtiğimiz yıllarda yapılan memur alımları mevcut, bu yıl da aynı şekilde memur alımları görebiliriz. Her şey güzel, peki Muğla Büyükşehir Belediyesi personel alımları başvuruları nasıl yapılıyor?

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

Muğla’nın il ve ilçe belediyelerinde çalışabilmek için öncelikle yukarıdaki açık pozisyonlar ve daha onlarcasını resmi bir şekilde görebilmeniz gerek. Bunları görebileceğiniz yer, İşkur genel merkezi ya da web sitesi. Hemen iskur.gov.tr üzerinden sisteme kaydolarak, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Ayrıca, İşkur’un ilanlarını sıklıkla takip etmenizi de tavsiye ediyoruz, çünkü iki haftada bir, belediye tarafından geçici ve daimi olmak üzere, sınavsız alımlar yapılabiliyor.

İnternet sitesinden ya da bir İşkur şubesinden, form doldurarak, mesleğinizi belirterek, siz de kısa sürede ilgi alanlarınıza yönelik bir belediye işi bulabilir, kısa süre içerisinde başvurup işinizi elinize alabilirsiniz.

Başvuru Tarih Aralıkları ve Bilmeniz Gerekenler

İşkur üzerinden açılan Muğla Büyükşehir Belediyesi personel alımları 2021 süresince, ihtiyaç dahilinde yayınlanıyor. Dolayısıyla, belli bir başvuru tarihi yok. İlanları sıklıkla takip etmeniz ve yeni bir ilan geldiğinde, şartları uygunsa ilan aktifken başvurmanız gerekiyor.

Memur alımları da genellikle İşkur tarafından yayınlanıyor, ancak İşkur’un yanı sıra, Muğla Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesi mugla.bel.tr adresindeki duyuruları da takip etmenizi öneriyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*