Niğde Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Niğde Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Kapadokya bölgesinin en güzel kentlerinden biri olan Niğde, her geçen yıl hem kültürel hem de altyapı açısından kendisini geliştiren şehirlerden. Niğde Belediyesi personel ve memur alımları da bu bağlamda devam ediyor ve her proje için sıklıkla, belli kadrolarda işçi, memur alım ilanları yapılıyor. Peki siz, bu ilanları nereden takip edebileceğinizi ve nasıl başvuru gerçekleştirebileceğinizi biliyor musunuz?

Bu yazımızda, Niğde Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyenlere yardımcı olacağız. Resmi kaynaklardan derlediğimiz bilgiler ışığında, siz de Niğde Belediyesi’ne nasıl iş başvurusunda bulunabileceğinizi, aktif iş ilanlarını nereden takip edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Niğde Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolarda Alımlar Açılıyor?

Belediye tarafından, 2018 boyunca yüzlerce insan istihdam edildi ve 2021’de de aynı şekilde, projelere dair personel ve memur alımlarının yapılması bekleniyor. Aşağıda, sizin için ihtiyaç bulunan kadrolara dair birkaç örnek verelim.

  • Fen İşleri Dairesi kadrosunda, sıklıkla sınavlı ve sınavsız olarak personel, memur alımı gerçekleştiriliyor.
  • Altyapı çalışmaları için planlama yapacak nitelikli memurlar, yine alınıyor. Bu alımlarda KPSS şartı aranıyor.
  • Belediye bünyesindeki idari kadrolarda çalıştırılacak personeller, 2018’de olduğu gibi bu yıl da istihdam edilecek.

Yukarıdaki başlıca kadrolarda ve daha pek çok idari kadroda, personel ve memur ihtiyacı doğuyor. Peki, hangi açık pozisyonlarda çalışma imkanına sahipsiniz?

Açık Pozisyonlar Hakkında

Niğde Belediyesi personel ve memur alımları 2021’de, aşağıdaki kadrolarda sözleşmeli, daimi, geçici işçi ve memur alımları gerçekleştiriyor.

  • Altyapı çalışmalarına katkıda bulunması adına operatör alımları, sıklıkla gerçekleştiriliyor.
  • Ulaşım hizmetlerinde yolcu taşıması için şoför pozisyonunda ihtiyaç mevcut ve sınav gerektirmiyor.
  • Belediyede çalışacak büro yönetimi personeli, yine Niğde’de bulunan açık pozisyonlardan bir tanesi.

Niğde Belediyesi’ne İş Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Belediyede bir işçi olabilmek için nereye, nasıl başvuru yapacağınızı biliyor musunuz? Resmi kaynaklardan aldığımız bilgilerde, iki resmi başvuru yolu mevcut.

  • Niğde Belediyesi: Belediyenin resmi web sitesinde, iş başvuru (https://webportal.nigde.bel.tr/web/guest/88) sayfası mevcut. Kaydolduktan sonra, form doldurarak iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
  • İŞKUR: Türkiye’nin pek çok belediyesinde olduğu gibi, Niğde Belediyesi bünyesinde de personel ihtiyaçları İŞKUR üzerinden gideriliyor. İş ilanlarını takip etmek ve başvurular için, siz de en yakınınızdaki İŞKUR şubesine giderek, kaydolabilir ve sonrasında uygun ilanlara başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Tarih Aralıkları

Niğde Belediyesi kapsamında, bir kamu personel ya da işçi olarak çalışmak istiyorsanız, sıklıkla İŞKUR üzerinden açılan ilanları takip etmelisiniz; zira herhangi bir başvuru tarih aralığı mevcut değil. Her ilan için, belirli bir süre veriliyor ve başvurular İŞKUR üzerinden bu ilanlara alınıyor. Kısaca, sadece ihtiyaç dahilinde olan bu işe alım ilanlarını takip etmek tamamen sizin elinizde.

Uygun bir ilan bulduktan hemen sonra, aktif olduğu süre içerisinde başvurunuzu İŞKUR’a yapabilir ve sonrasında sonuçları beklemeye başlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*