Ordu Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Ordu Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Türkiye’nin liman şehirlerinden biri olan ve büyükşehir statüsündeki Ordu, belediye kapsamında işçi ve personel alımlarına da devam ediyor. Pek çok kadroda 2021 boyunca işçi ve personel alımı yapacak olan Ordu Büyükşehir Belediyesi personel alımları hakkında merak ettiğiniz şeyler var mı? Örneğin, başvuruların nasıl yapıldığını biliyor musunuz?

Pek çok sitede görebileceğiniz yalan yanlış bilgilendirmelerle vakit harcadıysanız, endişelenmeyin. Sizin için resmi kaynaklardan derlediğimiz gerçek bilgileri sunacak ve başvurunuzu kısa sürede yapabilmenizi sağlayacağız. Siz de, Ordu Büyükşehir Belediyesi ya da belediyeye bağlı kurumlarda çalışmak istiyorsanız, buyurun başlayalım.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolarda Personel ve Memur Açığı Var?

Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde personel ya da memur olarak çalışmak istiyorsanız, 2021 süresince aşağıdaki kadrolara başvuru yapabilirsiniz.

  • Altyapı çalışmaları kapsamında, Fen İşleri Dairesi tarafından sık sık iş ilanları açılmakta.
  • OSKİ, Ordu’nun su ve kanalizasyon işlerinden sorumlu kurum ve belediyeye bağlı bu kurumda, personel ya da memur olarak çalışabilirsiniz.
  • Doğal afetlerle mücadele adına geçici ve daimi pek çok personel alımı, yine Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerince yapılmakta.

Yukarıdaki kadrolara ve 2021 süresince açılacak pek çok kadroya iş başvurusunda bulunabilmeniz mümkün. Üstelik, geçici ya da sözleşmeli personel olmak için ilkokul mezunu olmanız dahi zaman zaman yetiyor.

Açık Pozisyonlar Hakkında

Yukarıda sizin için birkaç kadrodaki iş imkanlarını belirttik, peki bu kadrolarda hangi vasıflarla çalışabileceğinizi biliyor musunuz? Ordu Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, aşağıdaki açık pozisyonlara dair sık sık iş ilanı açılıyor.

  • Fen İşleri Dairesi altyapı çalışmaları kapsamında inşaat ustası, beden işçisi, su tesisatçısı ve temizlik işçisi arıyor.
  • OSKİ, gişe yetkilisi ve saha çalışmaları personeli gibi açık pozisyonlara alım yapıyor.
  • Altyapı çalışmaları ve doğal afetlerle mücadele kapsamında, geçici işçi alımları gerçekleştiriliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Her şey güzel, peki Ordu Büyükşehir Belediyesi personel alımları için iş ilanlarını nereden takip edecek ve iş başvurusunu nasıl gerçekleştireceksiniz?

Bunun cevabı, kesinlikle İşkur. Türkiye’de pek çok belediyede olduğu gibi, Ordu’nun belediye birimlerinin iş ilanları da artık İşkur’da yayınlanıyor. Siz de, personel ya da memur olmak istiyorsanız, ilk adım olarak şehrinizdeki İşkur merkezine gitmeli ve form doldurmalısınız. Sonrasında, haftalık olarak İşkur ilanlarını takip ederek, belediyedeki ilanları görebilir ve mesleğiniz ile alakalı ise hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Tarih Aralıkları

Ordu Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları için belirli bir başvuru tarihi bulunmuyor. Zaman zaman zabıta ihtiyacı, zaman zaman ise geçici personel ihtiyacı doğabiliyor ve ihtiyaç dahilinde İşkur üzerinden ilan açılıyor. Dolayısıyla, önceliğiniz İşkur üzerindeki ilanları sıklıkla takip etmek ve ilan aktifken başvuru yapabilmek olmalı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*