Rize Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Rize Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Rize Belediyesi ‘de çalışmak isteyenlere müjde! Rize Belediyesi iş başvurusu, iş ilanları ve personel alımı haberleri yazımızda.

Doğasıyla nam salmış ve bilhassa balta girmemiş ormanlarının her yıl tatil severleri cezbettiği Rize’de, hem sosyal hem de altyapı kapsamında projeler gerçekleştiriliyor. 2021’de de Rize Belediyesi personel ve memur alımları, hem altyapı çalışmaları hem de kültürel projeler için artış gösterecek. Peki siz, Rize Belediyesi bünyesinde bir çalışan olmak ve geleceğinizi garantiye almak istemez misiniz?

Bu yazımızda sizin için Rize Belediyesi personel ve memur alımları hakkında bilgiler sunacağız. Resmi kaynaklardan derlediğimiz bu bilgiler sayesinde, siz de belediyede bir çalışan, geçici ya da daimi işçi, kamu personeli, memur olabilmek adına ilk adımı atabilirsiniz. Öncelikle, ihtiyaç bulunan kadrolardan başlayalım.

Rize Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Rize Belediyesi’nde Hangi Kadrolarda İhtiyaç Var?

Rize’nin belediye bünyesindeki idari kadrolarının pek çoğunda, iş ilanları açılıyor ve bunların başlıkları aşağıdaki gibi sıralanabilirler.

  • Çevre ve Parkları düzenleme kadrosu, 2021 süresince geçici ve daimi personel alımı gerçekleştiriyor.
  • Temizlik İşleri kadrosunda da hem saha personeli hem de büro personeli alımı yapılmakta.
  • Fen İşleri Dairesi, altyapı çalışmaları sebebiyle KPSS şartlı memur alımı ve sınav şartsız personel alımı yapıyor.
  • Su ve Kanalizasyon Hizmetleri kadrosunda ise yine personel ve memur alımları yapılmakta.

Rize Belediyesi’ndeki Açık Pozisyonlar

Peki, Rize Belediyesi bünyesinde, hangi açık pozisyonlarda, ne gibi işlerde çalışabilirsiniz?

  • Rize Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, zabıta ya da itfaiye eri açık pozisyonları mevcut. KPSS puanı ile yapılan bu alımlarda, taban 50 ya da 60 puan talep edilmekte.
  • Belediye bünyesinde, altyapı çalışmaları için temizlik işçilerine ve mühendislere ihtiyaç duyuluyor. Bu bağlamda, iki açık pozisyonda da sık sık alım yapılıyor.
  • Su ve Kanalizasyon Hizmetleri kadrosunda, tesisatçı alımları yapılmakta. Bunun yanında, gişe yetkilileri de aranıyor.

Rize Belediyesi’ne İş Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Peki, Rize Belediyesi’ne iş başvurusu nasıl yapılıyor? Pek çok site, sizleri yalan yanlış yerlere yönlendirebiliyor, ancak belediyeye başvuru için resmi olan tek kanalın şu an için İŞKUR olduğunu bilmeniz gerekiyor. Artık tüm belediyeler, memur, personel ya da geçici işçi alımlarını İŞKUR üzerinden gerçekleştiriyor.

Dolayısıyla, iş başvurusunda bulunmak için öncelikle İŞKUR’a kaydolmalı, sonrasında ilanları takip ederek başvuru şartlarına uyduğunuz ilanlara yine bu kurum üzerinden başvurmalısınız. Sonrasında, neticeyi bekleyerek reddedilmeniz halinde, farklı başvurular yapabilirsiniz.

Başvuru Tarih Aralıkları

Rize Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, herhangi bir başvuru tarih aralığı bulunmuyor. Dolayısıyla, İŞKUR’un Rize Belediyesi sayfasındaki ilanlara sık sık göz atmanız gerekiyor. Sisteme kaydolduysanız, bu kurum aracılığıyla açılan tüm aktif iş ilanlarını bulabilir ve ilan aktif olduğu süre içerisinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak, temizlik işçisi gibi açık pozisyonların genelde kura çekilerek doldurulduğunu da hatırlatmakta ve mesleğiniz olması halinde daha avantajlı olduğunuzu belirtmekte de fayda var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*