Sakarya Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

Ülkemizin dört bir yanında, özellikle Büyükşehir Belediyesi statüsündeki pek çok kurumda seçimlerden hemen sonra iş alımları yapılmaya başlandı. Buna binaen, personel ve memur ihtiyacı duyulan pek çok kadroda duyurular her ay yayınlanıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, oldukça fazla istihdam alanı yaratan şehirlerden.

Bu yazımızda Sakarya’nın belediyesinde ya da belediyeye bağlı kurumlarında, personel ya da memur olarak çalışmak isteyenlerin yardımcısı olacağız. İş başvurularının nereye yapıldığını bilmiyor, ancak kısa sürede resmi kanallar aracılığı ile başvurunuzu yapıp işinize başlamak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolarda Personel ve Memur İhtiyacı Var?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, pek çok kadroda belirli periyotlarda alım duyuruları yapılıyor. Birkaç örnekle bu kadroları listeleyelim.

  • Büyükşehir Belediyesi kapsamında yıllardır yürütülen bir proje olan Sosyal Gelişim Merkezi, sınavlı ve sınavsız personel, memur alımlarını periyodik olarak gerçekleştiriyor.
  • Şehrin ulaşım kanallarını yöneten ve belediyeye bağlı bir kurum olan SAKUS içerisinde, araç şoförlerinden güvenlik görevlilerine pek çok personel alımı yapılıyor.
  • Şehrin su ve kanalizasyon bölümlerinden sorumlu olan SASKİ personel alımları da 2019 boyunca belirli zamanlarda duyuruluyor.

Yukarıdaki örnek kadrolarda alımların açıldığını bildirdik, peki bu kadrolarda, hangi vasıfla çalışabileceksiniz? Sınav ve benzeri durumlar zorunlu tutuluyor mu? Açıklayalım.

2019’da Açık Pozisyonlar

2019 Süresince, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve belediyeye bağlı kadrolarda, açık pozisyonlar ve ihtiyaçlar doğabiliyor. Bu bağlamda, teknisyen, öğretmen, hatta kimyager gibi meslek gruplarında memur alımları yapılabiliyor. Sınavsız personel alımları kapsamında ise şoförden zabıtalara, itfaiye erlerinden temizlik işçilerine kadar pek çok açık pozisyon görebiliyoruz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımlarına dair iş başvurularını nereye yapacağınızı biliyor musunuz?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Geçtiğimiz yıllarda yapılan değişiklikler ile birlikte, artık belediyede işçi alımları tamamen İşkur üzerinden yürütülüyor. Hatta, Sakarya Büyükşehir Belediyesi personel alımları kapsamında gerçek olmayan pek çok habere yönelik resmi bir bildiri de yayınlamıştı: https://www.sakarya.bel.tr/a/Haber/buyuksehirden-personel-alimi-aciklamasi/10695

Dolayısıyla, İşkur dışında herhangi bir yere başvuru yapmanızı isteyen bir web sitesi haberi gördüyseniz, kesinlikle tıklamamanızı öneriyoruz. En yakınınızdaki İşkur genel merkezine ya da iskur.gov.tr adresine giderek, form doldurup kaydolabilir ve burada belediye personeli olmak için yayınlanan ilanları takip edebilirsiniz.

Başvuru Tarihleri ve Bilmeniz Gerekenler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş başvuruları, İşkur üzerinden yapılıyor dedik, peki belli bir başvuru tarihi mevcut mu? Bunun cevabı, kesinlikle hayır. Yayınlanan ilanlar aktif olduğu sürece başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aktif ilanları takip edebilmek için genel merkeze asılan ilanlara ya da iskur.gov.tr üzerindeki aktif iş ilanları bölümüne göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Siz de, bir belediye personeli ya da memuru olmak için ilk adımı artık nereden atmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir