İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsun Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

Ülkemizin Büyükşehir statüsündeki 30 ilinden bir tanesi olan ve doğasıyla yediden yetmişe gezginleri mest eden Samsun, hem turizm kapsamında hem de daha keyifli bir şehir yaşamı kapsamında projelerine devam ediyor. İl ve ilçe belediyelerince devam eden bu projeler, aynı zamanda Samsun Büyükşehir Belediyesi personel alımları listesini de oldukça genişletiyor. 2019 Süresince devam edecek personel ve memur alımları, hangi kadrolarda yapılacak biliyor musunuz?

Bu yazımızda sizin için Samsun Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımlarına değinecek, resmi başvuru yolları hakkında en doğru bilgileri verecek, buna ek olarak açık pozisyonlara da göz atacağız. Siz de, bir belediye çalışanı olmak istiyorsanız ve Samsun’da yaşıyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden Samsun’da, belediyeye bağlı pek çok kadroda iş ilanları açılıyor. Belediyenin itfaiye ve zabıta daireleri, her yıl olduğu gibi 2019’da da belli sayıda alım yapacak; bunun yanında ulaşım konusunda revizyona giden Samulaş’ta personel ve memur alımları olacak.

Samulaş ile eş zamanlı olarak su hizmetlerinden sorumlu kurum olan Saski personel alımları da, saha çalışmaları personeli, gişe yetkilileri gibi pozisyonlarda gerçekleştirilecek. Peki, daha fazla açık pozisyon mevcut mu? En önemlisi, başvurularınızı nasıl gerçekleştirebileceksiniz?

Personel ve Memurlar için Açık Pozisyonlar

Samsun Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları, 2019’da açık pozisyonların hemen hepsini doldurmayı hedefliyor. Vatandaşa istihdam ve daha hızlı bir gelişim gösterebilmek adına var gücüyle çalışan belediyede, itfaiye erleri, Samulaş’ın sahip olduğu taşıtlara dair şoförler, zabıta memurları ve Kent Müzesi’ne rehber alımları yapılıyor. Özellikle kültür turizmi kapsamında büyümeye çalışan Samsun’da Kent Müzesi oldukça büyük önem taşıyor ve burada rehberlerden güvenlik görevlilerine pek çok açık pozisyonun bulunduğu biliniyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Yolları

Belediyeye bağlı kurumlarda ya da belediyede personel, memur olarak çalışmak için, öncelikli tavsiyemiz İşkur’a kaydolmanız ve oradaki ilanları takip etmeniz. Samsun Büyükşehir Belediyesi personel alımları 2019 süresince çoğunlukla İşkur üzerinden devam edecek.

Bunun dışında, ilçe belediyelerinden Atakum’da çalışmak için buradaki (http://www.atakum.bel.tr/basvuru.php) formu doldurabilir; ulaşım konusunda sorumlu Samulaş’ta Vatman, muhasebe, satış yetkilisi, idareci, hizmetli gibi açık pozisyonlarda çaışmak için ise buradaki (http://samulas.com.tr/insan-kaynaklari/) formu doldurabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri ve Resmi Bilgilendirmeler

Samulaş ve Atakum Belediyesi için belirli bir tarih aralığı bulunmuyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin İşkur’da yayınlanan iş ilanları için ise ilanın geçerlilik süresini, başvuru tarih aralığı olarak değerlendirebilirsiniz. Eğer bir mesleğiniz varsa, her ay açılan İşkur ilanlarından kolaylıkla iş bulabilir ve bir belediye personeli olabilirsiniz. Eğer bir mesleğiniz yoksa, Samsun’un meslek edindirme kurslarına katılmanızı öneriyoruz. Başarılı bir şekilde kursları bitirdikten sonra meslek sahibi olarak iş bulmanız çok daha kolay hale gelecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir