Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Harran, Halfeti gibi bölgeleri ile Türkiye’nin şüphe yok ki en mistik şehirlerinden biri olan Şanlıurfa, aynı zamanda ülkemizin en kalabalık şehirlerinden. Buna binaen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi personel alımları 2021 yılında da pek çok ilanla devam ediyor. 2021’de, belediye kadrosunda çalışmak isteyen biriyseniz, bu yazımızda sizin için her şeyi, en doğru bilgiler ve yönlendirmelerle açıklayacağız.

Şanlıurfa Belediye’si bünyesinde bir personel ya da memur olmak için yapılması gerekenler, başvuru yolları, açık pozisyonlar, kadrolar ve daha fazlası için siz de yazımızı okuyarak en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Resmi kaynaklardan duyuruları ve dahasını, sizin için tek bir yazıda derledik.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Alım Yapılacak Kadrolar Hakkında

Şanlıurfa, oldukça büyük bir şehir ve hem belediyeye bağlı kurumları hem de belediyelerindeki çalışma kadroları geniş. Buna binaen, alım yapılacak kadrolar da periyodik olarak değişiklik gösterebiliyor. Şu an için, özellikle ŞUSKİ, yani sular idaresi; BELSAN, BELTAŞ gibi kadrolara yönelik personel ihtiyacı olduğu bilinmekte.

Sınav gerektirmeyen personel alımlarının yanı sıra, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi memur alımları ise, KPSS puanlarınıza binaen yapılıyor. Ancak bunun için belediyeye değil, sınav puanınızla birlikte tercih listesine yönelik tercihlerinizi yaptıktan sonra devlete başvurunuzu gerçekleştiriyorsunuz.

Personel ve Memur Adayları için Açık Pozisyonlar

2021 Yılında, Şanlıurfa’da pek çok açık pozisyonun olduğunu biliyoruz. Yukarıdaki kurumlarda, açık pozisyonlara yönelik haberleri ve duyuruları takip edebilirsiniz. Şu an için Park ve Bahçeler İdaresi Başkanlığınca açılan saha çalışmaları personelleri; ŞUSKİ aracılığıyla açılan teknisyen ve gişe, saha personelleri; Urfa’da ulaşımı sağlayan BELSAN tarafından açılan güvenlik görevlileri gibi ilanlara rastlayabilirsiniz.

Memur adaylarına yönelik ise genelde belediyeye bağlı başkanlıklarda muhasebe, maliye memurları, teknisyenler, müdürler tahsis edildiğini bilmekteyiz. KPSS puanınızın yetmesi ve ilgi duymanız halinde, tercih listenizdeki bu açık pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz.

Nereden Başvuru Yapabilirsiniz? Şartlar var mı?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımlarına yönelik hemen her şeyi anlattığımıza göre, gelelim başvuru yollarına. BELSAN, şu an personel alımı için 2021 süresince online başvuru formunu aktif tutuyor: https://www.belsan.com.tr/form/insan-kaynaklari-formu

BELSAN’ın yanı sıra, Şanlıurfa İşkur genel merkezlerine gidip form doldurarak, belediyedeki açık pozisyonlara yönelik başvuru talebinizi oluşturabilir ve herhangi bir durumda direkt olarak aranabilirsiniz. Son olarak, belediyenin insan kaynakları bürosunu 0 (414) 318 51 00 numaralı hattan arayarak, personel alımlarına dair bilgi alabilmeniz de mümkün.

Başvuru Tarihleri ve Bilinmesi Gerekenler

Memur alımlarına yönelik başvuru tarihleri, KPSS sınavlarından hemen sonra duyuruluyor ve tercihlerinizi yapmanız için belli bir süre veriliyor. Ancak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi personel alımları için bu durum geçerli değil. İhtiyaç dahilinde, basın yoluyla duyurular gerçekleştiriliyor ya da İşkur’da ilan açılabiliyor. Dolayısıyla, İşkur’a mutlaka başvurmanızı ve bekleyişe geçmenizi öneriyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*