Şehitkamil Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu 2023 

Şehitkamil Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Şehitkamil Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı haberleri yazımızda.

1998 yılında travmatoloji ve acil yardım hastanesi olarak hizmete giren kurum, 2006 yılına kadar bu şekilde hizmet sağladıktan sonra aynı yıl içerisinde Sağlık Bakanlığına devredilerek modernize edilmiş ve 2008 yılında 330 yatak kapasiteli olarak açılışı yapılmıştır.

Haftanın 7 günü 8 saat poliklinik hizmeti sağlayan kurumda 30 farklı ana dalda yüzlerce uzman hekim bulunmaktadır.  4 farklı ameliyathanesi bulunan hastanede tüm cerrahi branşlardan operasyonlarda gerçekleştirilebilir.

Bölge içerisinde en çok tercih edilen hastane olan Şehitkamil Devlet Hastanesi, güncel olarak 330 yatak kapasiteli olup bunlardan 98 adedi ise yoğun bakım ünitesine sahiptir.

Şehitkamil Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

 

Şehitkamil Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hastane,  personel alımı yapabileceği çok sayıda pozisyona sahiptir. Hizmetli,  güvenlik görevlisi, hemşire ve doktor gibi çok sayıda meslek gruplarına iş imkânı sunmaktadır. Ancak kamu kurumu olması sebebi ile işe alımlarda çeşitli gereklilikler bulunmaktadır.

Bu personel alımları hastanenin ihtiyaçları doğrultusun yapılmakta olup belirli bir dönemi bulunmamaktadır. Bu sebeple tüm devlet kaynaklarının yakından takip edilmesi gerekmektedir.  İşçi ve personel alımları toplu olarak yapılmakta olup alım dönemleri kaçırılırsa adayların bir süre beklemeleri gerekmektedir.

Kurumun iş ilanları İŞKUR, Resmî Gazete ve ilan.gov.tr adresleri üzerinden yayımlanmaktadır. Dolayısı ile adayların bu adresleri aralıklı olarak takip etmeleri personel alım dönemlerini kaçırmamaları için önemlidir.

Şehitkamil Devlet Hastanesi İş İlanları

Hastane bünyesinde kadrolu veya sözleşmeli olarak çok sayıda personel alımı gerçekleştirmektedir.  Bu alımlar T.C. Anayasası’nın 657 Sayılı Kanun’un 4/B bendine göre yapılmakta olup, sözleşmeli personel alımlarda adaylardan istenen tüm belge ve gereklilikler yayımlanan ilanlarda belirtilmektedir. Adayların başvuru yapmadan önce ilgili yasayı ve ilan detaylarını dikkatli bir şekilde okumaları gerekmektedir.

Bu bağlamda ilanları takip ederek, istenen gereklilikleri önceden yerine getirmek işe alım sürecinde büyük avantaj sağlayacak ve alım dönemlerini kaçırmanıza engel olacaktır.

Hastanenin resmi web adresine bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*