Şırnak Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Şırnak Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan ve en kalabalık illerden bir tanesi olan Şırnak, belediye özelinde hem istihdama hem de vatandaşlarına meslek kazandırmaya devam ediyor. Şırnak Belediyesi personel ve memur alımları 2021 süresince, hem meslek edindirme kursları hem de İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilecek. Peki siz, bir belediye çalışanı olmak istemez misiniz?

Bu yazımızda sizin için Şırnak Belediyesi personel alımlarına dair bilgiler verecek, iş başvurularının nasıl yapılabileceğini adım adım anlatmaya çalışacağız. Ancak öncelikle, hangi kadrolarda personel ve memur ihtiyacı olduğuna ve elbette açık pozisyonlara bir göz atalım.

Şırnak Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolarda İhtiyaç Mevcut?

Şırnak Belediyesi, hemen her yıl pek çok kadrosunda personel ve memur istihdamı gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz yıllarda belediyede yapılan yönetimsel değişiklikler neticesinde, iş ilanları da artış göstermişti ve 2021’de de aynı şekilde, bilhassa aşağıdaki kadrolarda personel alımı yapılması bekleniyor.

  • Zabıta Dairesi Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi 2021 süresince de hem destek ekibine hem de ana ekibine personel alımı yapıyor.
  • Altyapı çalışmaları kapsamında, Şırnak Belediyesi hızla çalışıyor ve bu bağlamda Fen İşleri Dairesi tarafından alımlar yapılıyor.
  • Hem belediyede hem de saha çalışması kapsamında, KPSS şartsız olarak personeller yine belediye tarafından istihdam ediliyor.

Açık Pozisyonlar ve Alımlar

Peki Şırnak Belediyesi personel ve memur alımları, hangi açık pozisyonlara yönelik yapılıyor?

  • Zabıta memuru, açık pozisyonlardan sadece bir tanesi ve alımlar genellikle KPSS 65 puan şartıyla yapılıyor.
  • Fen İşleri Dairesi kapsamında çalıştırılacak beden işçileri alımları, yine belediye tarafından yapılmakta. Bu pozisyonda herhangi bir sınav şartı aranmamakta.
  • Büroda ve sahada çalışabilecek temizlik işçisi pozisyonunda da 2021 süresince, İŞKUR aracılığı ile alımlar yapılacak.

Şırnak Belediyesi İş Başvuruları Nereden Yapılıyor?

Gelelim Şırnak Belediyesi personel alımları için iş başvurularının nasıl gerçekleştiğine… Geçtiğimiz yıllarda yapılan değişiklikle birlikte, artık hem KPSS şartlı memur hem de sınavsız personel istihdamları, İŞKUR aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla, siz de Şırnak Belediyesi bünyesinde bir çalışan olmak istiyorsanız, öncelikle İŞKUR’a gitmeli ve form doldurarak sisteme kaydolmalısınız.

Sonrasında, belediye tarafından İŞKUR’da açılan ilanları takip ederek, direkt olarak mesleğinize yönelik başvurularınızı yapabilirsiniz. Temizlik işçisi, beden işçisi gibi açık pozisyonları bulunan belediyenin bilhassa bu alımlarda kura yöntemini kullandığını da son olarak hatırlatalım.

Başvuru Tarih Aralıkları

Şırnak Belediyesi personel ve memur alımları 2021  boyunca devam edecek. Dolayısıyla, net bir başvuru tarih aralığı vermemiz mümkün değil. İŞKUR’a kaydolduktan sonra, hem resmi web sitesi iskur.gov.tr hem de şubeler üzerinden, güncel iş ilanlarını görebilir; belediyenin iş ilanlarına aktif olduğu sürece başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz.

Ek olarak, belediyenin ilanlarına başvuruda bulunmadan önce mutlaka başvuru şartlarını okumanızı da öneriyoruz. Aksi durumda, gereksiz yere başvuru yapmış olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*