Sivas Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Sivas Belediyesi Personel ve Memur Alımı

2018’de işe alım süreçlerinden birini iptal ederek kısa da olsa tartışmalara yol açan Sivas Belediyesi personel ve memur alımı kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. 2018 Yılında, zabıta ve itfaiye eri alımı yapmaya başlayan belediyenin, hatırlayacağınız gibi bir süre sonra alımları iptal ettiği duyurusu yapılmıştı. Peki, başka kadrolarda alımlar yapılıyor mu ya da yeniden itfaiye eri ve zabıta alımları açıldı mı?

Bu yazımızda sizin için Sivas Belediyesi personel ve memur alımına dair ayrıntılı bir rehber hazırlayacağız. Siz de, belediyede çalışmak istiyor ve buna yönelik girişimlerde bulunmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam ederek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Sivas Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolara Alım Yapılıyor?

Sivas Belediyesi personel ve memur alımları, 2021 yılında pek çok kadroda devam ediyor. Sözleşmeli personel, geçici personel ve daimi memur alımları yapan kadrolardan birkaçı, aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Fen İşleri Dairesi, özellikle Sivas’ın altyapı çalışmaları için personel ihtiyacını sık sık duyuran kadrolardan bir tanesi. Genelde geçici ya da sözleşmeli personel alımı yapılıyor.
  • İtfaiye Dairesi, Sivas Belediyesi tarafından sıklıkla alım yapılan bir diğer kadro. KPSS puanı ile siz de itfaiye eri olabilirsiniz.
  • Zabıta Dairesi de yine belediyenin yılda en azından bir defa alım yaptığı kadrolardan. Sivas’ta bir zabıta memuru olmak için KPSS puanınızın en az 70 olması gerektiğini de hatırlatalım.

Personel ve Memurlar için Açık Pozisyonlar

Yukarıda Sivas Belediyesi’nin alım yaptığı ve personel ihtiyacı duyan birkaç kadrodan bahsettik. Peki bu kadrolarda ve daha pek çok iş ilanı açan kadroda, hangi vasıflarla çalışabilirsiniz?

  • Fen İşleri Dairesi, beden işçisi, temizlik görevlisi, inşaat ustası, su tesisatçısı, teknisyen gibi açık pozisyonlarda alımlar gerçekleştiriyor.
  • İtfaiye ve Zabıta Dairesi özelinde, zabıta memuru ve itfaiye eri gibi açık pozisyonlar mevcut, ancak bunlar için KPSS puanı şart.
  • Kültürel etkinliklerde, temizlik işçilerinden güvenlik görevlilerine kadar geçici personel alımları yapılmakta.
  • Müze ve gezilecek yerlerde rehberden gişe yetkilisine kadar pek çok açık pozisyon mevcut.

Başvuru Yolları ve Şartlar

Sivas Belediyesi personel ve memur alımlarına yönelik başvuruları genellikle İşkur üzerinden alıyor. Bunun yanında, resmi web sitesinin duyurular bölümünde de (http://sivas.bel.tr/kategori/11/0/duyurular.aspx) zaman zaman alım duyuruları yapılmakta. Tavsiyemiz, öncelikle evinize en yakın İşkur merkezine giderek form doldurmanız ve sisteme kaydolmanız yönünde olacaktır. Ek olarak, elbette belediyenin resmi web sitesindeki duyuruları takip etmenizde de yarar var.

Başvuru Tarih Aralıkları ve Bilmeniz Gerekenler

Belediyenin ihtiyaç dahilinde açtığı ilanlara yönelik spesifik herhangi bir başvuru tarih aralığı bulunmuyor. İşkur’da aktif ilanları sıklıkla takip edip aynı zamanda web sitesinin duyurularına da göz atarak, işe alım duyurularını ve iş ilanlarını yakalayabilir; sonrasında başvurunuzu mesleğinizin uygunluğuna göre ilgili ilanlara yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*