Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Doğu Trakya bölgesinde bulunan ve Türkiye’nin en kalabalık 22. Şehri olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personel alımları kapsamında 2021 yılında da pek çok vatandaşını istihdam etmeye devam ediyor. Pek çok kadroda iş ilanları açan ve başvuruları bekleyen belediyede, siz de bir çalışan olmak ister misiniz? Hem daimi hem de geçici personel ilanlarına nereden ulaşabileceğinizi bilmiyorsanız, bu yazımızda sizin için paylaşacak, ayrıca nasıl başvuru yapabileceğinize dair ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Vereceğimiz bilgiler ve resmi başvuru yolları sayesinde, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, siz de zabıtadan itfaiye erine pek çok pozisyonda personel olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolarda İş Alımları Yapılıyor?

Büyükşehir Belediyesi, 2021 belediye seçimlerinden hemen sonra iş ilanlarını duyurmaya başladı. İl ve ilçe belediyelerince yapılan bu duyurularda, özellikle Fen İşleri Dairesi, Zabıta Dairesi gibi kadrolarda alımların yapıldığı biliniyor. Bu kadrolarda çalışmak için yapmanız gereken tek şey, başvuru. Elbette, bir personel adayı olarak başvuru şartlarına uymanız da bekleniyor. TESKİ gibi belediyeye bağlı pek çok kurumda kolayca çalışabilmek, daimi bir personel olabilmek, başvuru şartlarına uyduğunuz sürece oldukça basit.

Sınavlı ve Sınavsız Personel Adayları için Açık Pozisyonlar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personel alımları, ihtiyaç halinde duyuruluyor ve en çok ihtiyaç duyulan kadroların birkaçını yukarıda sizin için sunduk. Peki, bu kadrolarda hangi vasıfla çalışabilirsiniz? Hemen cevaplayalım.

  • Fen İşleri Dairesi, periyodik olarak yapılan bakım çalışmaları sebebiyle her yıl belirli aralıklarda beden işçisi, temizlik işçisi gibi açık pozisyonları duyurmakta.
  • Kültür sanat etkinliklerinde çalışacak pek çok geçici personel aranıyor.
  • Parklarda ve müzelerde güvenlik görevlileri aranıyor.
  • Alo 150 TEKİM hattında çalışacak çağrı merkezi personelleri zaman zaman alınabiliyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İş Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

Her şey güzel, ancak nasıl başvuru yapacağım? Diyenlerdenseniz, bunun için üç farklı yol mevcut.

  • TEMEK: Eğer bir mesleğiniz yoksa, şehrinizde size en yakın TEMEK (http://temek.tekirdag.bel.tr/) merkezine kaydolmanızı öneriyoruz. Burada, meslek edindirme kurslarını başarıyla tamamladıktan sonra kolayca belediyede ya da bağlı kurumlarında iş bulma şansınız var.
  • Süleyman Paşa Belediyesi İş Başvuru Formu: Belediyenin resmi sitesinde bir iş başvuru formu bulunmakta: (http://www.suleymanpasa.bel.tr/isbasvuru.php)
  • İşkur: Değişen yasalarla birlikte, günümüzde belediyede personel istihdamlarının çoğu İşkur üzerinden yapılıyor. Dolayısıyla, İşkur’a kaydolarak, Aydın Büyükşehir Belediyesi personel alımları ve iş ilanlarını takip edebilir, başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri

Aydın Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımlarına yönelik belli bir başvuru tarihi bulunmamakta. İhtiyaç dahilinde yapılan duyuruları dikkatle okuyarak, oradaki başvuru tarih aralıklarını kaçırmadan başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer interneti sıklıkla kullanıyorsanız, İşkur’a iskur.gov.tr üzerinden de kaydolabilirsiniz. Kaydolduktan sonra, şehrinizdeki tüm iş ilanlarını görebilmeniz ve belediye ilanlarına tek tıkla başvuru yapabilmeniz mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*