Tokat Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

Karadeniz’in en güzel illerinden bir tanesi olan Tokat, 2020 yılında olduğu gibi 2021’da da personel alımlarına devam ediyor. Sözleşmeli personel, memur ve geçici işçi alımlarına binaen iş ilanlarını sıklıkla gördüğümüz Tokat Belediyesi’nde, siz de personel ya da memur olarak çalışmak ister misiniz?

Bu yazımızda, Tokat Belediyesi personel ve memur alımlarına dair bilgilendirmelerde bulunacak, işinizi nasıl kısa sürede belediyede ve belediyeye bağlı kurumlarda bulabileceğinizi anlatacağız. İş başvurularına dair resmi kaynaklardan derlediğimiz en doğru bilgilere ulaşmak için okumaya devam etmenizi öneriyoruz.

Tokat Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolara Personel Alımı Yapılıyor?

Tokat Belediyesi personel alımları kapsamında 2020 yılı boyunca, Zabıta Dairesi, Fen İşleri Dairesi, Bilişim Dairesi gibi kadrolara alım yapmıştı. Bu yıl da, bu alımların devam etmesi bekleniyor. Özellikle İşkur ve TYP sistemiyle vatandaşın istihdam edilebilmesi adına çalışmalar son hızla sürdürülüyor.

Üstelik, Tokat Belediyesi iş başvurusu yapabilmek için aranan şartlar, pozisyona göre de değişiklik gösteriyor. Yani, ilkokul mezunu olarak dahi iş başvurusunda bulunabileceğiniz pozisyonlar mevcut. Gelin, öncelikle bu açık pozisyonlara göz atalım, sonrasında da nasıl başvuru yapabileceğinizi adım adım anlatalım.

Personel ve Memurlar için Açık Pozisyonlar

İl ve ilçe belediyeleri tarafından geçtiğimiz yıllarda yapılan bazı alımlar ve açık pozisyonlar aşağıdaki şekilde listelenebilir.

  • 2020 Yılında, KPSS puanı ile Gassal alımları yapılmış ve 65 puan sınırı konulmuştu. Bu yıl da, gassal alımlarının yapılacağı söyleniyor.
  • İlkokul mezunlarını dahi içeren açık pozisyonlardan bir tanesi geçtiğimiz yıl şoför pozisyonuydu. 2021’de, İşkur aracılığıyla Tokat Belediyesi şoför alımlarını yine görebiliriz.
  • Son olarak, Tokat’ta zabıta olmak isteyenler için belediye tarafından periyodik olarak memur alımları gerçekleştiriliyor.

Tokat Belediyesi Personel ve Memur Alımları Başvuru Yolları

Peki alımlar nasıl yapılıyor, iş başvurunuzu nasıl yapabileceksiniz? Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi, artık tüm alımlar İşkur aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla, öncelikle İşkur’a kaydolmanız gerekiyor. Kurumun resmi web sitesi iskur.gov.tr üzerinden ya da şehrinizdeki en yakın merkezden, form doldurarak kısa sürede sisteme kaydolabilirsiniz.

Eğer bir mesleğiniz varsa ya da ehliyet sahibiyseniz, Tokat Belediyesi personel alımları kapsamında iş ilanlarına başvurarak kolayca belediyede çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir meslek erbabı değilseniz, geçici personel alımları kapsamında temizlik işçisi, beden işçisi gibi açık pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz.

2021 için Başvuru Tarihleri ve Bilmeniz Gerekenler

Tokat Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, belli bir başvuru tarihi bulunmuyor. İhtiyaç dahilinde, İşkur tarafından ilanlar açılıyor ve başvurular başlatılıyor. İlan aktif olduğu sürece, internet üzerinden tek tıkla ya da İşkur genel merkezinden belediyede personel olmak için iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ek olarak, bir meslek edinmek amacıyla Tokat Belediyesi tarafından açılan meslek edindirme kurslarına kaydolmanızı ve sertifika almanızı da tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir