Trabzon Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

Karadeniz’in Büyükşehir statüsündeki illerinden Trabzon’da, hem il hem de ilçe belediyeleri, projelerine tam gaz devam ediyorlar. Şehri daha yaşanılabilir kılmak ve vatandaşı istihdam etmek adına çalışmalarını sürdüren Trabzon Büyükşehir Belediyesi personel alımları kapsamında da 2018’de olduğu gibi 2019’da da işçi alımı yapacak.

Sözleşmeli ve kadrolu personel alımlarını sıklıkla pek çok kanal üzerinden gerçekleştiren Trabzon’un belediyesinde ya da belediyeye bağlı kurumlarında personel olarak çalışmak ister misiniz? Bu yazımızda, bu sorumuza olumlu yanıt verenlere yardımcı olacak, resmi yönlendirmelerle kısa sürede iş başvurusu yapabilmelerini sağlayacağız.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Personel İhtiyacı Bulunan Kadrolar

Trabzon Büyükşehir Belediyesi personel alımları, hem il hem de ilçe belediyelerince gerçekleştiriliyor ve aşağıdaki kadrolarda 2019 itibariyle personel ihtiyacının bulunduğu duyuruldu.

  • Ortahisar Belediyesi Fen İşleri Dairesi
  • Sağlık Müdürlüğü
  • Milli Eğitim Müdürlüğü
  • TİSKİ
  • Ulaşım Daire Başkanlığı

İl ve ilçe belediyelerince, yukarıdaki kadrolara ve daha pek çok kadroya, ilk etapta toplamda 1500 personel alınabileceği söyleniyor. Peki, bu kadrolarda hangi vasıflarla çalışabilirsiniz?

Açık Pozisyonlar

Yukarıda belirttiğimiz kadrolar ve ilçe belediyelerinde, alımlar başladı ve en fazla personel ihtiyacı duyulan birkaç açık pozisyonu sizin için sıraladık.

  • TİSKİ’de gişe yetkilisi, güvenlik görevlisi ve saha çalışmaları personelleri aranıyor.
  • Ortahisar Belediyesi Fen İşleri Dairesi kadrosunda temizlik görevlileri ve beden işçileri istihdam ediliyor.
  • Ulaşım Daire Başkanlığı kadrosunda, şoförler ve daire başkanlığında çalışacak sekreterler aranıyor.

Yukarıdaki birkaç popüler açık pozisyonun yanı sıra, zabıta ve itfaiye eri alımları da Trabzon Büyükşehir Belediyesi personel alımları kapsamında gerçekleştiriliyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Her şey güzel, peki belediyeye ya da bağlı kurumlarına nasıl iş başvurusu yapacak, aktif iş ilanlarını nasıl görebileceğim? Sorusunu soruyorsanız, hemen cevaplayalım. Aktif ilanları ve başvuru şartlarını İşkur üzerinden takip edebileceksiniz.

Geçtiğimiz yıllarda değişen yasa ile birlikte, hemen hemen tüm belediyelerin iş ilanları artık İşkur tarafından duyurulmakta ve personeller İşkur üzerinden istihdam edilmekte. Dolayısıyla, en yakınınızdaki şubeye giderek, hemen form doldurabilir ve sisteme kaydolabilirsiniz. Sonrasında, aktif ilanları hem şubede asılan ilanlardan hem de iskur.gov.tr üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi personel alımları için iş başvurusu yapabileceğiniz başka bir resmi kaynak bulunmuyor. Dolayısıyla, başka bir sitede, başka bir yönlendirme gördüyseniz, kesinlikle güvenmemenizi tavsiye ediyoruz.

Başvuru Tarih Aralıkları ve Bilgilendirmeler

Belediyenin açtığı personel alımı ilanları, sadece ihtiyaç dahilinde açılan ilanlar olarak biliniyorlar. Dolayısıyla, herhangi bir başvuru tarih aralığı mevcut değil. İşkur’u sık sık takip ederek, iş ilanlarını görebilir ve başvurunuzu ilan aktif olduğu süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ek olarak, bir mesleğiniz yoksa Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan meslek edindirme kurslarına ücretsiz olarak katılıp sertifika alabilir ve belediyede personel olma şansınızı arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir