Uşak Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

İç Anadolu ve Ege’nin arasında bir geçiş olarak da bilinen Uşak, hem sosyal ve kültürel çalışmalarını hem de daha yaşanılabilir bir kent kapsamında altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Uşak Belediyesi personel ve memur alımları da bu bağlamda, 2019 süresince devam ediyor. Siz de, Uşak’ta belediye bünyesinde bir çalışan olmak isterseniz, bu yazımızda size ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağız.

Resmi kaynaklardan derlediğimiz bilgiler sayesinde, Uşak Belediyesi’ne nasıl başvuru yapabileceğinizi, hangi kadrolarda ihtiyaçlar olduğunu ve açık pozisyonları rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra, herhangi bir güncel ihtiyaçta yazımızı güncelleyeceğimizi de bildirelim.

Uşak Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Personel ve Memur İhtiyacı Bulunan Kadrolar

Uşak Belediyesi bünyesinde, personel ve memur ihtiyacı olan pek çok kadro mevcut, ancak başlıcaları aşağıdaki biçimde sıralanabilir.

  • Fen İşleri Dairesi kadrosunda her yıl olduğu gibi, ihtiyaç mevcut ve personel, memur, hizmetli alımları gerçekleşmekte.
  • Evde Bakım Hizmeti kadrosu, yepyeni bir proje için KPSS şartı ile memur alımı gerçekleştirirken, KPSS şartsız personel alımları da yapıyor.
  • Zabıta Dairesi kadrosunda da her yıl periyodik olarak sınavlı ve sınavsız alımlar açılmakta.

Açık Pozisyonlar ve Sınavsız Alımlar

Gelelim açık pozisyonlara. Uşak Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında, hangi açık pozisyonlarda iş bulabilirsiniz? Elbette, bu açık pozisyonlar değişkenlik gösteriyor ancak 2019 itibarı ile birkaç örnek vermek gerekirse, bu örnekler şu şekilde sıralanabilir.

  • Fen İşleri Dairesi kadrosunda çalışacak operatör alımları yapılmakta. Özellikle altyapı çalışmaları için operatörlere sıklıkla ihtiyaç duyuluyor.
  • Hemşire, bakıcı gibi açık pozisyonlar, sınavlı ve sınavsız şekilde alımları yapılan pozisyonlardan. Bakıldığında, evde bakım hizmeti projesi kapsamında bu alımlar gerçekleştiriliyor.
  • Whatsapp hattı, Uşak Belediyesi’nin en yeni hizmetlerinden bir tanesi ve bu hizmete yönelik de alımlar gerçekleştiriliyor. Sosyal medyadan anlayan pek çok personel istihdam ediliyor.

Uşak Belediyesi Personel Alımları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Peki, Uşak Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılıyor? Personel, daimi ve geçici işçi, memur gibi kadrolara başvurmak ve açık ilanları takip edebilmek için yapmanız gereken şey, İŞKUR’a göz atmak. Her belediye gibi, Uşak’ta da artık alımlar İŞKUR üzerinden gerçekleşiyor. Dolayısıyla, hem yeni iş ilanları hem de duyurular İŞKUR’dan yapılıyor.

Şehrinizdeki en yakın İŞKUR genel merkezinden ya da iskur.gov.tr adresinden form doldurarak, sisteme kaydolduktan sonra, periyodik olarak iş ilanlarını takip edebilir ve başvuru şartlarına uyuyorsanız, başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Tarihleri ve Bilmeniz Gerekenler

Uşak Belediyesi personel ve memur alımları 2019 boyunca devam ettiğinden, net bir başvuru tarihi sunmamız oldukça zor. İŞKUR’dan ihtiyaç dahilinde açılan Uşak Belediyesi iş ilanlarını sık sık takip etmeniz gerekiyor. İlan aktif olduğu sürece, başvurunuzu tek tıkla internet sitesinden ya da evinize en yakın şubeden gerçekleştirebilir, sonrasında sonuçları beklemeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir