İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Van Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2021

Doğu Anadolu bölgesinin en kalabalık şehirlerinden biri olan Van, 2019 belediye seçimlerinden hemen sonra iş ilanları yayınlamaya başladı ve bu bağlamda personel, memur alımı yapıyor. Van’da yaşıyorsanız ve belediyede çalışan bir personel ya da memur olmak istiyorsanız, bu yazımızda resmi kaynaklardan derlediğimiz bilgileri sizler için paylaşacağız.

Van Büyükşehir Belediyesi personel alımları nasıl yapılıyor? Memur alımları için nereye başvurmak gerekiyor? Herhangi bir şart aranıyor mu? Gibi soruların cevapları ve dahası için, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Geçtiğimiz yıl 2200 kişiye istihdam sağlayan Van Büyükşehir Belediyesi’nde bir personel olmak, doğru adımları izlerseniz oldukça basit.

Van Büyükşehir Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Hangi Kadrolarda Memur ve Personel İhtiyacı Mevcut?

Öncelikle memur kadrolarından başlayalım. Ulaştırma Dairesi, Kültür ve Turizm Başkanlığı, Mali İşler Dairesi ve daha pek çok kadro tarafından memur alımları yapılmakta. 2019 Süresince, siz de Van Büyükşehir Belediyesi’nde, KPSS puanınızın uygun olması halinde yukarıdaki kadroların açık pozisyonlarına başvurabilirsiniz.

Personel ihtiyaçları için ise sınavlı ve sınavsız şekilde, geçici ve daimi olmak üzere pek çok alım yapılıyor. Özellikle İtfaiye Dairesi, Fen İşleri Dairesi gibi alanlarda her ay yepyeni alımlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Sınavlı ve Sınavsız Alımlar & Açık Pozisyonlar

Van Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımları, sınavlı ve sınavsız olarak sürdürülüyor. Geçtiğimiz yıl, ilkokul mezunu vatandaşların belediyenin saha çalışmaları projeleri kapsamında beden işçisi olarak istihdam edildiğini görmüştük. Zabıta memurları, itfaiye erleri, gişe yetkilileri, temizlik işçileri gibi çok fazla açık pozisyon mevcut ve yapmanız gereken tek şey, resmi kanallardan başvuru.

Pek çok site, sizi resmi kaynaklara yönlendirmez ve bu sebepten yalan yanlış bilgilerle yanıltılırsınız, sizin için resmi başvuru yollarını paylaşıyoruz.

Resmi Başvuru Yolları

Van’ın belediyesinde ya da belediyeye bağlı kurumlarında bir personel ya da memur olarak çalışmak istiyorsanız, resmi iki başvuru yolu mevcut. Memurlar için, ilk yol KPSS puanı ile başvuru gerçekleştirmek. KPSS puanı zorunlu olmayan pek çok memur pozisyonunun hala açık olduğu da biliniyor, ancak yine de pozisyona dair bir bilgi sınavına tabi tutuluyorsunuz.

Van Büyükşehir Belediyesi personel iş başvuruları için ise resmi başvuru merkezi İşkur olarak belirlenmiş durumda. Belediyenin insan kaynakları da, genellikle sizi İşkur’a yönlendiriyor. Dolayısıyla, geçici ya da daimi fark etmeksizin, bütün iş ilanları ve duyurular İşkur üzerinden gerçekleştirildiğinden, tavsiyemiz şehrinizdeki en yakın genel merkeze kaydolmanız yönünde olacaktır.

Başvuru Tarih Aralıkları ve Bilgilendirmeler

Personel alımları için kesin bir başvuru tarihi bulunmuyor. İlanlar açıldıkça, İşkur web sitesi üzerinden görebilir, ilan açık kaldığı sürece başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer internetle uğraşmak istemiyorsanız ve eviniz İşkur genel merkezine yakınsa, orada da sık sık ilanların asılıyor ve her hafta giderek, Van Büyükşehir Belediyesi personel alımları ve açık pozisyonlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir