Yozgat Belediyesi Personel ve Memur Alımı 2023

Yozgat Belediyesi Personel ve Memur Alımı

İç Anadolu ve Karadeniz bölgesinde bir arada bulunan nadir illerden Yozgat, 2021 yılında da belediyecilik alanındaki çalışmalarını sürdürüyor. Pek çok projeye imza atan ve gelişimine devam eden Yozgat Belediyesi personel ve memur alımları kapsamında da sık sık ilanlarını duyuruyor. Hem TYP sistemiyle personel alan hem de kadrolu memur alımları yapan belediyede, siz de personel ya da memur olarak çalışmak ister misiniz?

Bu yazımızda sizin için Yozgat Belediyesi personel ve memur alımlarından, ihtiyaç bulunan kadrolardan ve nasıl iş başvurusu gerçekleştirebileceğinizden bahsedeceğiz. Resmi kaynaklardan derlediğimiz bilgileri okuyarak siz de anında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yozgat Belediyesi Personel ve Memur Alımı

Personel İhtiyacı Olan Kadrolar

Yozgat Belediyesi bünyesinde, idari pek çok kadroda personel alımı yapılmakta. Aşağıda, sizler için birkaç örnek sunduk.

  • Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sıklıkla geçici ve daimi işçi statüsünde personeller; kadrolu memurlar alınıyor.
  • Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sağlık personellerinden geçici personellere kadar pek çok alım yapılıyor.
  • Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kapsamında, Yozgat’ın kültürel alanda gelişmesini desteklemek amacıyla genişletilen bir personel kadrosu mevcut.
  • Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ise, Yozgat Belediyesi’nde sık sık personel alımı yapan bir diğer kadro.

Açık Pozisyonlar

Belediyede çalışabilmeniz adına açık pozisyonlar, hemen her ay farklı ilanlarla duyuruluyor. Peki, en çok hangi açık pozisyonlara rastlanıyor?

  • Şoför pozisyonu, bilhassa ulaşım hizmetleri ve Fen İşleri Dairesi kapsamında alım yapılan açık pozisyonlardan.
  • Yozgat’ın otopark sistemiyle birlikte, otopark tahsilat personeli alımları sıklıkla gerçekleşiyor.
  • Çözüm masası ve Whatsapp hattı personelleri, sosyal belediyecilik anlamında gelişmek isteyen kurumun yine açık pozisyon olarak belirttiği yerlerden.
  • Son olarak, oldukça popüler hale gelen ve Yozgat’ta rağbet gören Çocuk Sanat Merkezi için memur alımları, güvenlik görevlileri alımları yapılıyor.

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

Peki, Yozgat Belediyesi personel ve memur alımları nasıl yapılıyor? 2021Süresince devam eden bu alımlar, genellikle İŞKUR üzerinden duyuruluyor ve başvurularınızı yine bu kurum üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Dolayısıyla, yapmanız gereken şey, öncelikle iskur.gov.tr üzerinden ya da şehrinizde size en yakın İŞKUR merkezinden sisteme kaydolmanız.

Sonrasında, aktif iş ilanlarını takip ederek Yozgat Belediyesi tarafından açılan iş ilanlarına, aktif olduğu süre içerisinde, size de uygunsa derhal başvurabilir, belediyede çalışmaya dair ilk adımınızı atabilirsiniz.

Başvuru Tarih Aralıkları ve Bilinmesi Gerekenler

Yozgat Belediyesi personel ve memur alımları 2021 boyunca, farklı kadrolar ve pozisyonlarda devam ediyor. Başvuru tarih aralıkları, bu sebepten bulunmuyor. Kadrolar, herhangi bir ihtiyaç dahilinde İŞKUR üzerinden direkt olarak ilan açıyorlar. Memur alımları, çoğunlukla KPSS puanı ile yapılırken; vasıfsız işçi grubundaki personel alımları, hem başvurular fazla hem de pek kriter olmadığından kura yöntemiyle yapılıyor.

Sık sık ilanları takip etmenizi ve size uygun bir ilan bulduğunuzda derhal başvurmanızı öneriyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*